Taiwanský výrobca smartfónov môže otvrátať šampanské. Jeho vlajkovej lodi HTC U11 sa totiž na trhu veľmi darí a predaje za menej ako mesiac už prekonali staršie modely HTC 10 i HTC One M9.

Informácie pochádzajú priamo od prezidenta spoločnosti, Changa Chia-lina. Podľa neho ale momentálne HTC pôsobí na trhu, kde vyššie predaje neznamenajú vždy aj vyššie zisky. Výrobca sa preto rozhodol pre novú stratégiu, ktorá by mu mohla pomôcť postaviť sa na nohy. Veľa úsilia vkladá do vývoja a výskumu 5G technológie, ktorú by mohlo HTC spustiť okolo roku 2020. Spoločnosť chce obmedziť aj počet smartfónov vydaných za rok. Kým mnoho výrobcov predstavuje ročne niekoľko desiatok nových smartfónov, HTC si chce vystačiť s tromi alebo štyrmi.

HTC U11 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

htc u11
zdroj fotografie: Screenshot / Android Authority / YouTube

Nenechaj si ujsť
HTC U11 je po stránke konštrukcie hotová katastrofa. Pozri si test odolnosti, ktorý ho dokonca ani neodporúča nosiť v zadnom vrecku

Veľký potenciál vidí prezidentka spoločnosti Cher Wang aj vo virtuálnej realite. Podľa nej čaká HTC sľubný finančný rok, a to aj vďaka biznisu s virtuálnou realitou. Wang tvrdí, že headset HTC Vive je najlepší na trhu a svoje dobré meno si chce aj naďalej udržiavať. Vráťme sa ale teraz späť k HTC U11. Medzi konkurentmi, ako Galaxy S8/S8+ či iPhone 8 to ale novinka bude mať celkom ťažké. Nepriniesla totiž takmer nič prevratné a testy odolnosti navyše odhalili, že konštrukcia nie je práve najkvalitnejšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom