Ak si rád pozeráš testy odolnosti smartfónov, potom ti YouTube kanál JerryRigEverything určite niečo hovorí. Práve on totiž stojí za tými najlepšími testami, pričom najnovšie mu prešlo rukami aj novučičké HTC U11.

Najnovšia vlajková loď spoločnosti HTC zaujala nielen skvelým dizajnom, ale aj schopným fotoaparátom, nekompromisným výkonom či chválitebnou výdržou batérie. Bonusom je špeciálna funkcia, vďaka ktorej si používateľ môže stlačením bokov spustiť predvolenú aplikáciu. Je však rovnako dobrá aj kvalita konštrukcie? To sa už zo špecifikácií alebo vzhľadu vyčítať nedá a nezostáva tak nič iné, ako konštrukciu otestovať. JerryRigEverything začal už tradične so škrabaním displeja a konštrukcie, ktoré HTC 11 zvládlo solídne. Krátky pobyt plameňa na displeji mu taktiež neublížil.

HTC U11 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Test ohýbania konštrukcie už ale tak dobre nedopadol. Smartfón sa totiž ohol až priveľmi a bolo to pomerne jednoduché. Dôvodom sú zrejme spomínané stlačiteľné boky, ktoré výrobcovi nedovolili pripraviť kvalitnejšiu konštrukciu. Pre istotu HTC U11 neodporúča ani nosiť v zadnom vrecku nohavíc.

Nenechaj si ujsť
Takéto úžasné nočné fotky dokáže zachytiť fotoaparát v HTC U11

Majiteľ zariadenia si to ani nemusí uvedomiť a z vrecka si môže vytiahnuť ohnutý smartfón s kompletne rozbitým sklom na prednej strane a zlomeným displejom. Nepríjemná skúsenosť, nemyslíš? Aj keď je HTC U11 podarený kúsok s lákavým dizajnom, niektoré vlastnosti si jednoducho vypýtajú svoju daň a tentokrát sa stlačiteľné boky prejavili na kvalite konštrukcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom