Populárna „Battle Royale“ hra Fortnite je obľúbeným titulom medzi stovkami miliónov hráčov po celom svete. Vývojári ich chcú neustále potešiť aj špeciálnymi novinkami, ktoré sa väčšinou viažu na skutočné sviatky, pričom inak tomu nebolo ani počas osláv nového roka. Hráči v rôznych časových pásmach po celom svete ostali zaskočení, keď do Fortnite zavítal novoročný event ešte pred polnocou.

Fortnite si dodnes obľúbilo viac ako 200 miliónov hráčov po celom svete, ktorým sa chce štúdio Epic Games odvďačiť aj prostredníctvom stále nových eventov. Každú chvíľu si tak vývojári pre nich pripravujú špeciálne udalosti s rôznou tématikou. Týmto spôsobom sa hráči nedostanú do herného sterotypu, ktorý by ich mohol časom omrzieť a stále majú možnosť vyskúšať si mnohé novinky. Rovnako sa však mohli tešiť aj na špeciálny novoročný event, ktorý však čakali až na Nový rok.

Rozhodnutie, ktoré mnohých prekvapilo

Štúdio Epic Games však vyriešilo problém s mnohými časovými pásmami a prinieslo toto prekvapenie každú hodinu, aby si ho do polnoci užili všetci fanúšikovia hry. Mnohí hráči ale ostali zaskočení, keď sa k nim novoročný event dostal ešte predtým než odbila polnoc v ich časovom pásme. Keď sa totiž v hre zjavila veľká disko guľa, postavičky začali tancovať, takže tento moment neprehliadol nikto. Neskôr sa však na sociálnych sieťach objavilo množstvo otázok a kritiky na adresu tvorcov hry. Všetkým na Twitteri odpovedal aj viceprezident a spoluzakladateľ Epic Games, Mark Rein.

Nenechaj si ujsť
Herný priemysel čakajú gigantické zmeny a otrasy. Nikto nie je v bezpečí

Vývojári tak chceli špeciálnou udalosťou potešiť hráčov vo všetkých časových pásmach. Po vlne kritiky však všetkým nespokojným fanúšikom štúdio Epic Games rýchlo pripomenulo, že Zem sa točí okolo Slnka a nie okolo nich. Už niekoľko hodín pred koncom Silvestra si tak mohli milovníci Fortnite vychutnať udalosť pre hráčov z iného časového pásma, ktorí už oslavovali príchod nového roka. Hoci niektorí nemali pre toto rozhodnutie veľa pochopenia, iní ho dokázali oceniť a vývojárov za tento krok pochválili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom