Pri automobilke Tesla sme si už prakticky zvykli, že nie všetky dátumy sa jej podarí dodržať. Najmä pri spustení produkcie nových modelov to zväčša býva katastrofa. To, čo sa ale deje pri elektrickom pickupe Cybertruck, už ale nie je ani vtipné. Ako upozornil InsideEVs, výroba tohto modelu sa má znovu odložiť až na rok 2023.

Okolo Cybertrucku je v posledných týždňoch pomerne rušno, no rozhodne to nie je rozruch, ktorý by sme chceli vidieť a ktorý by bol spôsobený blížiacim sa spustením výroby.

V lete minulého roka sme informovali, že výroba by mala začať v priebehu roku 2022. Táto správa sa dokonca objavila aj na oficiálnej stránke Tesly v sekcii konfigurátora pre Cybertruck.

NEPREHLIADNI
Hoax, alebo správa roka? Tesla postaví ďalšiu Gigafactory na Slovensku a už aj hľadá zamestnancov

Nedávno ale zo stránky rok 2022 úplne zmizol a spočiatku sme si mysleli, že je to preto, lebo Tesla už finišuje s prípravami na spustenie hromadnej výroby. Ako sa teraz ukazuje, dôvod bol úplne iný – Cybertruck sa tento rok ešte vyrábať nezačne.

Odklad až na budúci rok?

O odklade výroby na rok 2023 exkluzívne informoval Reuters, pre ktorý túto správu potvrdil neznámy zdroj. Hromadná výroba luxusného pickupu tak nezačne skôr ako o rok.

Tesla/@ajtourville/Twitter (úprava redakcie)

Zdroj pre Reuters pritom uviedol, že prvé kusy by mali zísť z výrobnej linky už v prvom kvartáli 2023. Podľa zdroja môžu za tento extrémne dlhý odklad zmeny, ktoré inžinieri vykonávajú na pôvodnom koncepte auta.

Konkurencia v segmente totiž rastie a ak chcú, aby bol Cybertruck konkurencieschopný voči ďalším elektrickým pickupom na trhu, zmeny jednoducho musia prísť.

Zmeny boli naznačené už dávnejšie

Video, ktoré sa nedávno objavilo na kanáli Chile Al100, odhaľuje futuristický Cybertruck zo všetkých uhlov.

Všimnúť si môžeme hneď niekoľko detailov, ako jeden obrovský stierač na čelnom skle či modré nálepky, ktoré zrejme značia zmeny v dizajne. Je teda jasné, že inžinieri na vozidle ešte stále pracujú a vylepšujú ho.

Na niektorých záberoch sa dokonca zdá, že zadné kolesá sú menšie než predné, no môže ísť len o optickú ilúziu spôsobenú natáčaním zadnej nápravy. Vo videu tiež vidieť, ako mohutne vyzerá Cybertruck vedľa Modelu 3, ktorý sa premával po okruhu spolu  s pick-upom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú