Iste sa ti už neraz stalo, že si v obchode zanechal omnoho viac peňazí ako si pôvodne plánoval. Niečo podobné sa ešte v roku 2008 podarilo aj holandskej polícii, ktorá nedopatrením objednala 13 656 licencií na špeciálnu edíciu programu Microsoft Office.

Celková suma, ktorú polícia musela zaplatiť za túto objednávku činí 2 961 029 €, čo za počítačové programy rozhodne nie je málo. Napriek tomu túto objednávku v tom čase nik z administratívy nepovažoval za chybnú a bez akýchkoľvek problémov bola schválená. Problém nastal až potom, keď si jeden z pracovníkov všimol, že bolo objednaných mnohonásobne viac kusov, než bolo pôvodne zamýšľané. Objednávku, samozrejme, nebolo možné jednoducho zrušiť, a tak zostávala holandskej polícii jediná možnosť. Pustila sa tak s týmto americkým technologickým gigantom do súdneho sporu.


zdroj fotografie: AndroidAuthority

Ten sa ťahal až do dnešných dní, kedy bol konečne, po takmer 10 rokoch, vyhlásený verdikt. Ten potešil najmä redmondskú spoločnosť, ktorá si nedopatrením zaslané peniaze od štátnej holandskej polície môže podľa súdu pokojne nechať. Hoci je tomu ťažké uveriť, toto nie je po prvýkrát, kedy sa holandská polícia a Microsoft ocitli v súdnom spore. Ešte v roku 2005 sa totižto administratíve podarilo vykonať podobnú chybu v objednávke. Vtedy však bola celá suma 765 000 € navrátená zákazníkovi, a teda holandskej štátnej polícii. Súd tak logicky pri svojom verdikte zohľadnil aj túto obdobnú situáciu spred pár rokov.

zdroj fotografie:TheHuffingtonPost

Nenechaj si ujsť
Majitelia MacBookov nachádzajú v útrobách zariadenia mince. Ako sa tam dostali?

Vraví sa, že dva razy do tej istej rieky nevstúpiš. Pre holandskú políciu toto príslovie zrejme neplatí, a tak bude za svoje omyly musieť pykať. Nepomohli jej ani argumenty o tom, že drvivá väčšina zo zakúpených licencií nebola do dnešného dňa aktivovaná. Súd však tieto vyjadrenia vzápätí dementoval, keď vyhlásil, že Microsoft predáva produkt, a to, či ho zákazník bude, alebo nebude využívať nie je relevantné. Aby toho nebolo málo, polícia bude musieť zaplatiť ďalších 10 000 € za trovy konania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP