Apple je svetovo uznávaná spoločnosť, ktorej produkty sú známe svojou kvalitou, ale najmä vysokou cenovkou. Teraz však zrejme prichádza vysvetlenie, prečo kalifornský výrobca na svoje MacBooky lepí takú vysokú predajnú čiastku. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri kúpe nového MacBooku by si zrejme len málokto pomyslel, že v útrobách jeho nového zariadenia drieme nečakané prekvapenie. Začiatkom tohto týždňa sa na verejnosť dostala fotografia, na ktorej je zachytený americký cent vo vnútri tohto notebooku. Ten sa z neznámych príčin dostal medzi optickú mechaniku a jej kryt. Pohľad na túto mincu musel majiteľa MacBooku poriadne zaskočiť. Nie je však jediný, kto má takúto skúsenosť. Pred niekoľkými rokmi sa na internete taktiež objavilo video, na ktorom je ďalší cent umiestnený vnútri notebooku pri optickej mechanike.

Apple MacBook Air môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

macbookzdroj fotografie: Gizmodo

Nenechaj si ujsť
Prechod z MacBookov na Surface od Microsoftu nebol nikdy ľahší

Okrem autora videa mali rovnaké prekvapenie vo svojom MacBooku aj ďalší štyria používatelia. Samozrejme, mohlo by ísť iba o ojedinelé prípady, ak by sa neskôr na portáli Expert Exchange neobjavili ďalšie fotografie amerických centov v útrobách MacBookov. V roku 2013 sa o rovnaký zážitok podelil aj zákazník z Kanady. Ten svoje zariadenie kupoval priamo v Apple Store. Ako je teda možné, že sa tieto „drobné“ ocitli v rôznych modeloch, ktoré boli vyrábané v rôznych časových obdobiach?

macbookzdroj fotografie: Gizmodo

Na túto záhadu zrejme jednoznačné vysvetlenie neexistuje. Jednou z možností je, že sa dovnútra zariadení centy dostali nedopatrením. Takýchto prípadov môže byť omnoho viac, ale len malé percento používateľov otvára svoje zariadenia kvôli údržbe. Bolo by však možné, aby Apple tieto mince vkladal do MacBookov zámerne? Odpoveď na túto otázku sa asi nedozvieme, no ak patríš medzi majiteľov týchto zariadení, možno si aj ty o niekoľko centov bohatší.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
27%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]