banner-iphone-7
Písal sa rok 2007, keď Steve Jobs priniesol svetu prvý iPhone. V tom čase išlo o veľkú senzáciu aj napriek tomu, že neobsahoval ani možnosť prijímania MMS a surfovať internetom bolo možné iba v 2G sieti. Hneď po predstavení si našla novinka milióny fanúšikov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zberatelia telefónov s dostatočnou sumou na bankovom účte by mali spozornieť. Pred 9 rokmi predstavila spoločnosť Apple svoj prvý smartfón. Vo výbave sme vtedy mohli nájsť 2 MPx fotoaparát bez LED diódy a o nejakých veľkých softvérových vylepšeniach fotografií či optickej stabilizácií sme mohli iba snívať. Surfovanie internetom tiež nebola veľká zábava, pretože sa Jobs rozhodol miesto 3G použiť 2G pripojenie, ktorého „rýchlosť“ všetci dobre poznáme.

apple-iphone-ebay

Prvý iPhone bol z neznámych dôvodov ochudobnený aj o možnosť prijímania MMS správ, ktoré už v tom čase boli prekvapivo štandardné. Aj napriek všetkým nedostatkom si našiel prvý smartfón s iOS svojich nezlomných fanúšikov, ktorí sa dali rátať na milióny. Odvtedy sa stalo predstavenie každého ďalšieho iPhonu veľkou udalosťou. Veď ako inak, keďže Apple ponúka iba jeden model ročne, ktorého cenovky nie sú najnižšie od začiatkov.

apple-iphone-1-ebay

TIP: Apple predstavil 280-eurovú knihu, ktorá obsahuje 450 fotiek produktov spoločnosti

Stále sú však iba zlomkom ceny, za ktorú je teraz dostupný prvý iPhone. Ten si môžete zaobstarať v špičkovom stave aj dnes. Na Ebay.com sa objavila ponuka iPhonu, ktorý je ešte zabalený v neporušenej, originálnej krabici. Ide o vtedajšiu verziu s 8 GB vnútorným úložiskom, ktoré by dnes nestačilo ani v MP3 prehrávači.

original-apple-iphone-in-a-sealed-box-goes-for-big-bucks-at-ebay

Za tento skvost si inzerent pýta neuveriteľných 21 000 €, čo je oproti pôvodným 568 € pri predstavení pred 9 rokmi naozaj poriadne tučná suma. Zdravý rozum nám hovorí, že za takúto cenovku by sme si radšej zaobstarali nový iPhone 7 Plus a ešte by nám zopár eur ostalo na nové autíčko. Možno sa však nájde zarytý zberateľ, ktorý nebude mať problém zaplatiť za smartfón takúto horibilnú čiastku. Otázny je aj stav batérie, ktorá nebola v prevádzke celých 9 rokov, no pravdepodobne si tento prvý iPhone odloží nový majiteľ priamo k ostatným zberateľským kúskom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
40%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]