Augustové herné menu ponúka hneď niekoľko sľubných kúskov, na ktorých by si mohli pochutiť predovšetkým milovníci taktiky a rýchlych automobilov. Pravdepodobne sa však dočkáme aj herného prešľapu roka.

Fast & Furious Crossroads

Dátum vydania: 7. august

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Šialené univerzum Fast & Furious nabité adrenalínom, rýchlymi kárami i prekrásnymi ženami, konečne mieri aj do herného sveta, nie však v podobe, v akú by väčšina fanúšikov dúfala. Fast & Furious Crossroads totiž v oblasti vizuálu vyzerá ako totálna katastrofa a o moc lepšie na tom podľa traileru pravdepodobne nebude ani samotná hrateľnosť.

Hra mala byť vydaná už v máji tohto roka, po kritike zo strany fanúšikov bola preložená až na august. Tvorcovia zo Slightly Mad Studios napriek posmeškom zo strany hráčov sľubujú nezabudnuteľnú akčnú jazdu napratanú licencovanými kárami i dobre známymi postavami. V hre teda nebudú chýbať ikonické postavy Dom, Letty a Roman v podaní Vin Diesela, Michelle Rodriguez a Tyresa Gibsona.

Horizon Zero Dawn Complete Edition

Dátum vydania: 7. august

Platformy: PC

Jedna z najlepších open-world hier súčasnej konzolovej generácie si v auguste nájde cestu aj na PC, kde sa hráčov pokúsi o kúpe za plnú cenu presvedčiť predovšetkým krásnym vizuálom, odomknutým snímkovaním, podporou ultraširokých monitorov či pokročilými možnosťami grafických nastavení.

Ako napovedá názov, pôjde o kompletnú edíciu obsahujúcu základnú hru aj dodatočné rozšírenie The Frozen Wilds, cesta sympatickej hlavnej hrdinky Alloy by teda mohla zabaviť na desiatky hodín. PC verziu úspešnej hry nájdeš na Epic Games a Steame za cenu 49,99€. Vývojári z Guerilla Games medzičasom ohlásili aj pokračovanie s názvom Forbidden West, ktoré by malo prísť exkluzívne na PS5 počas budúceho roka.

A Total War Saga: Troy

Dátum vydania: 13. august

Platformy: PC

Herné prídavky do rodiny Total War už sú takmer istou zárukou kvalitnej strategickej zábavy a v auguste sa značka menších konfliktov Saga rozrastie o nový diel s názvom Troy. Odohrávať sa bude počas slávnej Trójskej vojny, predstaví nám desiatku hrateľných frakcií. Chýbať samozrejme nebudú ani legendárni hrdinovia Achilles, Hektor, Paris či Menelaus, ktorí budú mať zásadný vplyv na hrateľnosť a rozdajú si to aj tvárou v tvár.

Význam v hre budú mať aj grécki bohovia, hra predstaví aj nový manažment surovín a ekonomiky. Novinky by mali zodpovedať špecifickému zasadeniu, prvé ohlasy recenzentov spravidla nešetria chválou a hovoria o kvalitnej strategickej novinky. Hra bude vydaná exkluzívne na Epic Games ako súčasť 12 mesačného partnerstva, budúci rok pribudne aj na Steam.

UFC 4

Dátum vydania: 13. august

Platformy: PS4, Xbox One

K ohláseniu nového dielu bojovky UFC prišlo len nedávno, o to prekvapivejšia bola aj správa o augustovom dátume vydania. Šéf UFC Dana White sľubuje najlepšiu bojovku, aká tu kedy bola, vzhľadom na aktuálnu popularitu športu sa však UFC 4 bude výborne predávať bez ohľadu na svoje kvality.

Veľký dôraz bude kladený na úpravu bojovníkov s gigantickou ponukou 1 600 kusov rôznorodej výbavy, úprav sa dočká aj kariérny mód ktorý umožní vzostup z menej slávnych divízií až do najslávnejšej súťaže UFC. Hra síce bude obsahovať mikrotransakcie, majú však byť čisto kozmetického charakteru, nový diel prekvapivo nebude obsahovať mód Ultimate Team, zlatú baňu Electronic Arts v hrách NHL či FIFA.

Microsoft Flight Simulator

Dátum vydania: 18. august

Platformy: PC

Najnovší letecký simulátor od Microsoftu je konečne tu, na vlastnej koži sa teda môžeš presvedčiť, či nádherné screenshoty z alfa verzie hry zodpovedajú realite. Tvorcovia sľubujú, že hra bude obsahovať každé letisko na Zemi, cieľom vývojárov je, aby letiská a ich okolie vyzerali takmer ako v skutočnosti. To chcú docieliť využitím dát z Bing Maps, ktoré spadajú pod Microsoft.

Celkovo sa môžeš tešiť na viac ako 2 milióny miest a približne 40 000 letísk Hra okrem fotorealistickej grafiky prinesie premenlivé počasie, ktoré by malo zodpovedať aktuálnemu meteorologickému stavu v danej destinácii. Najlepšou správou je, že na spustenie hry nebudeš potrebovať dvojtisícový počítať, ale vystačíš si aj so starším železom. Viac v samostatnej téme.

Pathfinder: Kingmaker

Dátum vydania: 18. august

Platformy: PS4, Xbox One

Izometrická RPG od legendy žánru Chrisa Avellona má svoje vydanie na PC dávno za sebou, aktuálne sa však chystá jej príchod na konzoly. Uvidíme, ako si tvorcovia poradia s konzolovým portom, ak sa kvalitám PC verzie čo i len priblíži, chystá sa ku nám kvalitná RPG postavená na systéme D&D. Tešiť sa teda môžeš na pilovanie postáv a výber zo stoviek rôznorodých itemov.

Recenzenti si v roku 2018 pochvaľovali slušný príbeh obohatený o strategické prvky v podobe manažmentu vlastného kráľovstva a jednotlivých provincií v ňom. Najväčším terčom kritiky sa naopak stala prílišná stávka na istotu a malá originalita v oblasti súbojov.

Project Cars 3

Dátum vydania: 28. august

Platformy: PC, PS4, Xbox One

140 závodných okruhov, viac než 200 pretekárskych aj cestných automobilov, 24 hodinové cykly a 4 ročné obdobia. To je hlavná vizitka prichádzajúcej novinky Project Cars, ktorá sa nám čoskoro predstaví svojim tretím dielom. Vývojári zo Slightly Mad Studios okrem pestrej ponuky tratí a áut sľubujú prekopaný kariérny mód, pokročilú umelú inteligenciu protivníkov či podporu virtuálnej reality na PC.

Ďalšie novinky zahŕňajú vylepšený jazdný model automobilov i fyziku tratí, či pokročilé možnosti úprav závodných žihadiel. Tvorcovia zároveň sľubujú, že Project Cars 3 bude vôbec najprístupnejšou hrou v sérii, otvorenou ako závodným veteránom, tak automobilovým zelenáčom.

Wasteland 3

Dátum vydania: 28. august

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Postapokalyptická taktická RPG mala byť vydaná ešte v máji tohto roka, kvôli globálnej pandémii ju však tvorcovia z inXile Entertainment museli o pár mesiacov odložiť. Legenda z roku 1988 sa aktuálne dočká už svojho tretieho dielu, ktorý bude zasadený do zasneženého Colorada. Hráč sa tu ujme role posledného preživšieho bojovníka z Team November, bude musieť vybudovať základňu a vycvičiť tím elitných bojovníkov.

Tvorcovia sľubujú ťažké morálne voľby aj silnú orientáciu na príbeh, novinkou je predstavenie vozidla slúžiaceho na preskúmavanie okolie a skladovanie surovín. Príbehová kampaň bude hrateľná ako v sólo, tak i kooperačnom režime.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom