Flight Simulator od Microsoftu sa opäť pripomína sériou obrázkov, ktoré sľubujú nezabudnuteľný herný zážitok. Tvorcovia sa totiž snažia o vytvorenie čo najvierohodnejšej kópie reality, čo sa im podľa sprístupnených screenov darí viac než dobre.

Najnovší, celkovo už jedenásty diel leteckého simulátoru od Microsoftu, sa momentálne nachádza v štádiu alfa testovania a novinka má podľa vývojárov obsahovať každé letisko na Zemi. Cieľom vývojárov je, aby letiská a ich okolie vyzerali takmer ako v skutočnosti, čo chcú docieliť využitím dát z Bing Maps, ktoré spadajú pod Microsoft.

Tvorcovia teda majú k dispozícii kvantum dát, ktoré si však nemienia nechať pre seba. Podľa ich slov si totiž budúci vlastníci hry budú môcť z cloudu stiahnuť celkovo až dva petabajty dát obsahujúcich fotorealistické 3D modely budov, stromov, letísk a prostredia ako takého.

Asobo Studio / Microsoft

Pripravovaný letecký simulátor ponukou pôjde ešte podstatne ďalej, keďže do hry bude zakomponovaný aj systém premenlivého počasia, ktorý navyše kopíruje skutočné počasie vo svete. Znamená to teda, že ak bude nad územím Slovenska pršať, upršané počasie nájdu používatelia pri prelete nad našim územím aj priamo v hre. Počasie bude mať zásadný vplyv aj na hrateľnosť a ovládanie leteckej flotily, pričom každý stroj bude na zmeny počasia reagovať individuálne.

Hra bude obsahovať viac než 2 milióny miest a približne 40 000 letísk s rôznymi povrchmi pristávania. Aj tu bude platiť, že pristátie na tráve či piesočnej trati je s veľkým strojom neporovnateľne ťažšie ako na asfaltovej ploche. Vývojári sľubujú, že užívatelia v hre nenájdu scenár, ktorý by Flight Simulator nevedel napodobniť.

Hra nedávno dostala aj veľký update 1.2.5.0, ktorý opravil množstvo chýb a pridal hromadu nového obsahu. Hlavné novinky sú predstavené vo videu vyššie, za mnohé spomeňme sprístupnenie známych letísk vo svetových metropolách ako Boston, Phoenix, Singapúr či Peking.

Veľká aktualizácia rovnako sprístupnila známe americké dvojsedadlové lietadlo Cessna 152 a vylepšila letecké vlastnosti už predstavených modelov.

Flight Simulator zatiaľ nemá konkrétny dátum vydania, plná verzia hry by mala byť dostupná v priebehu tohto roka na zariadeniach PC a Xbox One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom