Jedna z najočakávanejších hier roka sa nám nedávno pripomenula nádhernými fotorealistickými zábermi a vývojári konečne odhalili aj oficiálne požiadavky hry. Ako informuje Engadget, ide o milé prekvapenie, keďže Flight Simulator nebude vyžadovať supervýkonné počítače.

Práve naopak. Letecký simulátor od Microsoftu utiahnu aj staršie zariadenia s procesormi Intel i5-4460 alebo AMD Ryzen 3. V oboch prípadoch nejde o žiadne novinky, podobne sú na tom aj minimálne grafické požiadavky, ktoré vyžadujú aspoň NVIDIA GTX 770 alebo Radeon RX 570 s najmenej 2GB VRAM. Potrebných bude tiež najmenej 8 GB pamäte a kvalitné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 5 Mb/s.

Pri pohľade na špecifikáciu hry veľkú pozornosť vzbudzuje miesto na disku, ktoré hra bude vyžadovať. Flight Simulator z neho ukrojí približne 150 GB, čo z neho robí štvrtú najväčšiu hru súčasnosti. V oblasti veľkosti miesta na disku ju predstihli len Destiny 2: Shadowkeep (165 GB), Call of Duty: Modern Warfare (175 GB) a Quantum Break (178 GB).

Hra sľubuje viac než 39 000 skutočných svetových letísk a fotorealistické 3D modely prostredia, 150 GB je teda nakoniec viac než prívetivé číslo. Flight Simulator bude však textúry ťahať z databázy vyhľadávača Bing a tvorcovia hovoria celkovo o 2 petabytoch dát (2 milióny gigabytov), ktoré budú užívateľom k dispozícii. Tým sa vysvetľuje požiadavka na rýchly internet.

Ak si hru budeš chcieť užiť v optimálnej podobe s peknou grafikou a skutočným využitím jej potenciálu, požiadavky už sú podstatne vyššie. V tomto prípade tvorcovia odporúčajú procesory Ryzen 7 Pro 2700X alebo Intel i7-9800X, high-endové grafické karty AMD Radeon VII alebo NVIDIA RTX, 32 GB RAM a 50 Mb/s pripojenie.

Aj napriek zverejneným požiadavkám stále nepoznáme presný dátum vydania hry. Flight Simulator  sa momentálne nachádza v alpha testovaní, z ktorého tvorcovia s obľubou zverejňujú prekrásne scenérie priamo z hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom