Pamätáš si ešte na nepokoj PlayStation fanúšikov minulý rok, keď sa dozvedeli o počítačovom porte jednej z ich najlepších exkluzivít, Horizon Zero Dawn? Portál TechRadar zverejnil dátum vydania tejto verzie a vylepšenia s ňou spojené.

Holandské štúdio Guerrilla Games už niekoľko rokov pôsobí ako pravá vývojárska ruka štúdia Sony. Vedľa exkluzívnej série Killzone prinieslo štúdio majiteľom PS4 vynikajúci akčný titul zasadený do otvoreného sveta, Horizon Zero Dawn.

Hra v roku 2017 excelovala nádhernou grafikou, vynikajúcim postapokalyptickým svetom preplneným technológiami a najmä kvalitnou zábavou. Tieto aspekty pasovali dobrodružstvo Aloy do pozície jednej z najlepších exkluzivít PS4, čo tvrdé fanúšikovské jadro pri ohlásení verzie pre PC okamžite bojkotovalo.

Podľa práve zverejneného videa na oficiálnom Guerrilla účte, práve táto verzia bude najvšestrannejšia a v konečnom dôsledku aj najlepšia. Okrem kompletného príbehového balíčka sa dočkáme aj zlepšeného vizuálu v podobe detailnejších odrazov, natívneho 4K rozlíšenia, podpory širokouhlých rozlíšení a odomknutí snímkovania.

Ukázané video naznačuje nádherný vizuál, ktorý dosť možno už v auguste prinesie na počítače zážitok, podobný novej generácii konzol. Na PS5 sa mimochodom dočkáme aj priameho pokračovania Horizon Forbidden West, no za zváženie by stála aj vylepšená verzia prvého dielu určená pre PS5.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 nostalgických hier, na ktorých každý z nás vyrastal a prežíval s nimi letné prázdniny

Hra bude mať rovnako zabudované početné grafické nastavenia, možnosť premapovania ovládania aj na gamepade a benchmarkový nástroj, ktorý hráčom dopomôže k nastaveniu optimálnej úrovne grafiky. Hra na počítače vyjde už 7. augusta v prostredí Steamu a Epic Games Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom