Hráči si už dlhý čas lámu hlavy nad veľkým množstvom launcherov herných štúdií, pričom každý z nich môže obsahovať iba vybrané hry. Rozdelenie herných titulov do rôznych obchodov chce vyriešiť nová verzia vylepšenej platformy GOG Galaxy 2.0, ktorá zjednotí všetky hry na jednom mieste.

Herné štúdia si chcú čoraz viac udržať kontrolu nad svojimi hrami, hráčmi a ich komunikáciou s priateľmi, ale aj peniazmi, informuje PC Gamer. Kvôli tomu dnes máme na trhu množstvo obchodov, ktoré ponúkajú rôzne tituly, no žiaden z nich ich zatiaľ neponúka na jednom mieste.

Používať naraz aplikácie Steam, Origin, Uplay, Epic Games launcher, Battle.net, či Xbox aplikáciu môže byť poriadne otravné a nepohodlné. Prerobený launcher GOG Galaxy 2.0 však chce ponúknuť to, čo hráčom tak dlho chýbalo.

Vojna herných obchodov môže byť čoskoro na konci

Nová platforma od Good Old Games sa snaží priniesť všetky hry na jedno miesto, aby ich tak hráči nemuseli hľadať po rozličných obchodoch. GOG Galaxy 2.0 je pritom skoro v uzavretom beta testovaní a neskôr sa z neho môže stať efektívna aplikácia pre manažovanie hier nielen pre počítače, informuje TechRadar. Hráči si tak budú môcť presunú svoje hry do knižnice Galaxy 2.0, pričom tá bude podporovať automatické, ale aj manuálne pridávanie titulov, ktoré nie sú prepojené so žiadnou platformou.

Nenechaj si ujsť
Battlefield V čaká najväčšie rozšírenie od vydania hry. Takéto novinky ponúkne

To platí aj pre konzoly a hoci si ich nebudeme môcť zahrať na počítačoch, táto nová platforma poskytne dokonalý prehľad o všetkých tituloch, ktoré hráč vlastní. Navyše, okrem pridávania videohier sa spolu s nimi do knižnice dostanú aj všetky dosiahnuté úspechy hráča, štatistiky a zoznam jeho priateľov, vrátane ďalších detailov. Dokonca sa hovorí aj o integrácii hier z konzoly Nintendo Switch. Podľa vývojárskeho štúdia je tento launcher bezpečný a spoločnosť nebude ďalej šíriť žiadne informácie, informuje The Next Web.

GOG chce navyše prepojiť aj priateľov prostredníctvom univerzálnej komunikácie, ktorá bude prebiehať medzi rôznymi platformami. Používatelia si takisto prispôsobia aj samotnú aplikáciu, ktorá im ponúkne množstvo možností s nastaveniami.

Hráči si pritom nemusia inštalovať ani klienta aplikácie a môžu si hry vyberať priamo na webovej stránke. Nová platforma sa čoskoro dostane do uzavretého beta testu, no pokiaľ máš založený GOG účet, môžeš sa prihlásiť do zoznamu a stať sa jedným z prvých, ktorý si túto novinku vyskúša.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom