Rozhodnutia HBO mohli v posledných dňoch divákov zmiasť. Spoločnosť sa najprv rozhodla, že neprinesie prvý prequel Game of Thrones, ktorý mala na starosť Jane Goldman, no neskôr oznámila inú veľkú novinku. Populárny seriál tak nakoniec pokračovanie predsa len dostane. HBO potvrdilo príchod novej série, ktorá bude rozprávať príbeh o rode Targaryen a dej sa bude odohrávať 300 rokov pred udalosťami v Game of Thrones, informuje Medium.

Prvý prequel malo HBO zrušiť kvôli nevydarenému pilotnému dielu. Pokračovanie s názvom House of the Dragon však príde rovno s 10 epizódami, čo spoločnosť potvrdila na konci včerajšej prezentácie HBO Max. Služba bude dostupná v máji budúceho roka za cenu 14,99 dolárov, čo môže byť ekvivalent aj v eurách.

Game of Thrones prequel nakoniec dostane. Odhalí udalosti spred 300 rokov

Seriál House of the Dragon bude natočený podľa Georga R.R. Martina a Ryana Condala, pričom porozpráva príbehy, ktoré sa udiali o 300 rokov skôr ako udalosti v Hrách o tróny. Miguel Sapochnik a Condal budú zodpovední za natočenie pilotného dielu a ďalších častí. Zatiaľ nie je známe, kedy sa nových častí seriálu House of the Dragon dočkáme, no podľa Digital Trends by sa tak nemalo stať skôr ako v roku 2021.

Nenechaj si ujsť
Seriálový Pán prsteňov od Amazonu naberá na sile, pridáva sa postava z Game of Thrones

Celý dej by sa mal sústrediť na rod Targaryen, ktorému sa podarilo dobiť Westeros a zjednotiť 7 kráľovstiev stovky rokov predtým, ako sa odohrávali udalosti z Game of Thrones. Svet tohto seriálu má skutočne divákom čo ponúknuť, čo potvrdil aj Casey Bloys z HBO. „Tešíme sa na objavenie pôvodu rodu Targaryen a začiatky Westerosu spolu s Miguelom, Ryanom a Georgom,“ dodal Bloys. Seriál House of the Dragon tak bude novým pokračovaním populárneho seriálu, ktorý HBO ukončilo poslednou 8. sériou na jar tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom