Jedna z najobľúbenejších streamovacích služieb filmov a seriálov na Slovensku dostáva skvelú novinku. V prostredí služby HBO GO môžu predplatitelia naraziť na novú ponuku TV programu, v ktorom sa nachádza rozpis vysielaných filmov a seriálov na vybraných staniciach HBO a Cinemax. Pozrieť sa dajú prednostne aj bez čakania. HBO totiž spravilo krok, ktorý viedol k sprístupneniu sekcie TV Programu z pôvodných webových stránok HBO v Česku a na Slovensku do HBO GO.

Predplatitelia HBO GO mohli doteraz v službe nájsť 3 hlavné sekcie, ktoré obsahovali filmy, seriály a obsah pre najmenších. Po novom však k tejto ponuke pribudol prednedávnom aj TV Program, ktorý bol doteraz dostupný pre divákov na weboch HBO s českou a slovenskou doménou. Aktuálne sa však dostáva aj do streamovacej služby.

HBO Go dostalo nový TV program. Prináša viacero výhod

Spoločnosť HBO totiž zjednotila webové stránky hbo.cz a hbo.sk, ktoré teraz presmerujú používateľa na webovú stránku hbogo.cz a hbogo.sk, teda priamo do streamovacej služby. TV Program sa tak z lineárnych staníc dostal aj do tohto streamu, kde si môže divák zobraziť vždy aktuálny program na daný deň alebo aj na takmer 3 týždne dopredu.

Hociktorý filmy či seriál v tomto programe si pritom môže pozrieť vopred aj z HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax a Cinemax 2, pokiaľ sa nachádza v ponuke streamu. Túto zmenu pre našu redakciu potvrdil aj hovorca agentúry, ktorá zastupuje HBO u nás.

Screenshot/HBO Go/FonTech

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 skrytých pokladov medzi seriálmi na Netflixe a HBO GO

„Donedávna stránky hbo.sk/hbo.cz obsahovali TV program pre divákov lineárnych staníc. Tým, že nedávno došlo k spojeniu webstránok a hbo.sk vás presmeruje na hbogo.sk a hbo.cz na hbogo.cz, tak TV program, ktorý bol ich súčasťou, bol doplnený na stránky HBO GO.

Samozrejme priamo z prehľadu programov si môžete jednotlivé filmy, seriály a dokumenty pustiť a nemusíte čakať na vysielanie na lineárnych staniciach HBO a Cinemax, a to v prípade, že je titul dostupný na HBO GO,“ informoval FonTech.sk Bohuš Mäsiarčik.

Kvalita streamu sa meniť zatiaľ nebude

Vítaná zmena môže potešiť predplatiteľov HBO GO, ktorí tak získajú nielen aktuálny prehľad o programe na jednotlivých staniciach, ale priamo si môžu vybraný obsah pozrieť aj bez čakania.

Prednedávnom sa však niektoré streamy a YouTube rozhodli kvôli veľkému náporu obmedziť kvalitu vysielaných videí, filmov a seriálov. Táto situácia sa však kvality vysielania na HBO GO nedotkla. Na oficiálnom webe podpory sa ale nachádza len nejednoznačné vyjadrenie.

Veľmi starostlivo sledujeme náš dátový tok, aby sme nepreťažovali internetové pripojenie v dobe, kedy pracujete z domu alebo sa vaše deti učia cez internet,“ znie vo vyjadrení o kvalite a rýchlosti videa na HBO GO.

Z tohto vyjadrenie tak nebolo jasné, či služba skutočne obmedzuje alebo neobmedzuje kvalitu vysielania. Ako sme však zistili, HBO GO momentálne nezasiahne znižovanie kvality vysielaného obsahu.

„Situáciu monitorujeme, no aktuálne obmedzovanie kvality streamu HBO GO neplánujeme,“ informoval našu redakciu Bohuš Mäsiarčik.

Stream ponúka filmy a seriály primárne v HD a FullHD kvalite. Veľký nápor v čase koronavírusu teda obmedzil kvalitu vysielania niektorých streamov, no to nie je prípad tejto služby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP