Štúdio Rockstar Games má na svojom konte za roky pôsobenia už niekoľko skvelých a populárnych titulov. Žiaden z nich sa však nevyrovná tomu, čo dosiahla posledná časť obľúbenej gangsterskej série Grand Theft Auto. GTA 5 totiž zožalo ohromný úspech a tvorcom zarobilo toľko peňazí ako žiaden iný titul doteraz.

Napriek tomu, že Grand Theft Auto V malo svoju premiéru ešte pred 5 rokmi, stále si drží medzi hráčmi pozíciu jednej z najpopulárnejších hier. Od svojej premiéry sa štúdiu Rockstar Games podarilo po celom svete predať až 90 miliónov kópií tejto hry. Tá mu na oplátku priniesla na účet naozaj pekný balík peňazí vo výške viac ako 6 miliárd dolárov. GTA V je dokonca stále natoľko populárne, že podľa výskumnej organizácie NDP sa v minulom roku objavilo až v 42 z 50 rebríčkov Top 10 najpopulárnejších hier mesiaca. Len v Spojenom kráľovstve sa však až 5 mesiacov držal medzi 10 najlepšími hrami, a to napriek svojmu veku.

Rockstar Games sa môže radovať

Z týchto úspechov možno súdiť, že Grand Theft Auto V presiahlo historické míľniky. Tento fakt potvrdil aj analytik spoločnosti Cowen, Doug Creutz. Podľa jeho tvrdení priniesla táto hra tvorcom viac zárobkov ako napríklad filmy Star Wars, či iné filmové, ale aj knižné tituly. Celkovo má mať štúdio Rockstar Games na konte predaných vyše 90 miliónov kópií tohto titulu, čo predstavuje predaj v hodnote 6 miliárd dolárov. Po takomto historickom úspechu bude mimoriadne ťažké pre niektorú z budúcich hier štúdia, stať sa aspoň tak úspešnou ako GTA V.

Zobraziť celú galériu (0)
Rockstar Games/YouTube

Nenechaj si ujsť
Poznáme nové informácie o GTA 6. Kedy príde, koho nového uvidíme a kde sa odohrá?

Netvrdím, že Rockstar nebude mať žiadne ďalšie veľké hity, pravdaže môže, ale nemyslím, že budú tak dobré ako GTA 5. Michael Jackson mal tiež veľa hitov, ale mal iba jeden Thriller.“ – Doug Creutz.

Mnohí hráči po tak obrovskom úspechu očakávali aj ďalšie DLC rozšírenia, ktoré sa však do hry nedostali. Tvorcovia to totiž označili za nepotrebné, nakoľko samotná hra je už tak dosť populárna. Budúce tituly z dielne Rockstar Games by však mali podľa Take Two Interactive obsahovať viac mikrotransakcií. Je teda možné, že viac financií budú hráči ochotní do hrania investovať už po predstavení westernovej novinky Red Dead Redemption 2. Toto „GTA“ divokého západu vyjde na svet 26. októbra tohto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom