V posledných mesiacoch sa čím ďalej tým viac objavujú repliky vlajkových lodí popredných výrobcov. Medzi výnimky nepatrí ani Samsung s modelom Galaxy S6, ktorý bol predstavení začiatkom marca a hneď tu máme prvú napodobeninu, ktorá putuje do predaja. 

[/blockquote]

Samsung G920 Galaxy S6 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čínsky výrobca Goophone sa snaží preraziť na trh s týmto zaujímavým kúskom, ktorého dizajn úplne totožný s drahým Samsungom. Hodnotné materiály by sme tu hľadali len veľmi tažko a aj výkon nie je na takej úrovni, ako ponúka nový Exynos, ktorý je momentálne najvýkonnejší procesor na trhu. Výbava zahŕňa dvojjadrový procesor MediaTek MT6572 s taktom 1 GHz a hodnota RAM sa zastavila na 512 MB. Prekvapujúco tento klon má oproti drahšiemu bratovi navrch v jednom a to je podpora Micro SD kariet, ktoré u Galaxy S6 chýbajú. Zadný fotoaparát tohto modelu má rozlíšenie 5 MPx, predný zasa 2 MPx. Súčasťou je aj nový Android 5.0.

Okrem dvojjadrového modelu je dostupná aj verzia so štvorjadrovým MediaTek MT6582 procesorom s taktom 1,3 GHz a 1 GB RAM. Tento výkonovo lepší model prichádza s väčšou, 8 GB vnútornou pamäťou a zadným 8 MPx fotoaparátom. Jeho cena je približne o 37 € vyššia ako cena dvojjadrového modelu. Goophone S6 tiež príde v osemjadrovej verzii s procesorom MediaTek MT6592 s taktom 1,7 GHz. Tento smartfón určite nepatrí k výkonovým beštiám, skôr naopak, patrí do dnešného štandardu nižšej triedy. Ak však nepotrebujete vysoký výkon a páči sa vám Samsung Galaxy S6, no nechcete vyhadzovať 700 €, toto je tá správna voľba. Goophone S6 je dostupný na oficiálnom webe výrobcu kde si ho môžete objednať za približne 155 €, pričom v cene je aj doručenie.

Zdroj: Sammobile.com, Goophoneshops.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP