Herná streamingová služba Google Stadia už má premiéru vo vybraných krajinách za sebou a v súvislosti s tým internet začali zaplavovať skúsenosti užívateľov s ponúkanými službami a obsahom. Patrila k nim aj správa o tom, že po skončení predplatného bude služba blokovať opätovný prístup k vybranej časti hier. Tá preletela aj niektorými slovenskými médiami, podľa PC Gamer sa však ukázala  ako nezmysel. 

Aj keď služba Google Stadia na Slovensku zatiaľ nie je oficiálne dostupná a dátum spustenia u nás nateraz ani nie je známy, v Spojených štátoch, Kanade či vybraných európskych krajinách už je od minulého týždňa k dispozícii.

Prijatie je pomerne rozporuplné a aj keď sa viacerí odborníci zhodli, že Google Stadia má budúcnosť a zopár originálnych nápadov, vo veľa prípadoch platenú službu recenzenti označili za nedokončený produkt, ktorý pri ceste za úspechom ešte čaká dlhá cesta.

Prečítaj si aj
Prekoná všetky herné PC: Google Stadia prelomovou funkciou láka ľudí na novú éru hrania

Do vlny kritiky, ktorá sa na Google Stadia po vydaní zniesla, sa pridala aj správa o tom, že ak si v rámci predplatného Stadia Pro zakúpiš hru v zľave, po skončení členstva ti služba prístup k tejto hre automaticky zablokuje a budeš si ju musieť znova kúpiť za plnú cenu. Správa sa samozrejme nezaobišla bez publicity a hráči sa nad krokom Google poriadne rozhorčovali. Tentokrát však neoprávnene.

Google totiž hry zakúpené v rámci predplatného v žiadnom prípade blokovať nebude a hráčom budú plne k dispozícii aj po skončení predplatného. Jediný obsah, ku ktorému predplatitelia služby po ukončení členstva nebudú mať prístup, bude ten, za ktorý reálne nezaplatili.

Ide napríklad o hry zadarmo, ktoré by mal Google Stadia každý mesiac predstaviť, alebo špeciálny obsah určený výlučne pre platiacich zákazníkov. Na podobnom princípe už fungujú napríklad prémiové služby PlayStation Plus či Xbox Gold, takže v rámci herného priemyslu nejde o žiadnu novinku.

Prečítaj si aj
Google Stadia zdvojnásobuje nádielku hier. Od začiatku ich bude viac ako 20

Pôvodná správa o blokovaní hier pochádzala z Twitteru talianskej pobočky Google a príspevku, v ktorom sa chybne uvádzalo, že hry zakúpené v rámci špeciálnych zliav nebudú po skončení predplatného dostupné. Google veci prakticky okamžite po tom uviedol na správnu mieru a Stadia nič, čo si v rámci predplatného zakúpiš, dodatočne blokovať nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom