Google bol dlhé roky známy nie príliš štedrou podporou starších zariadení s jeho operačným systémom Android, čo sa opäť potvrdzuje aj teraz.

Ako upozornil portál 9To5Google, spoločnosť najnovšie na starých Androidoch ukončí podporu pre prihlásenie do jej vlastných aplikácií.

Majitelia starých Androidov sa do Google aplikácií neprihlásia

Nejde tak priamo o „znefunkčnenie“ aplikácií na starých zariadeniach, no v oficiálnom vyhlásení a e-maile, ktorý spoločnosť poslala používateľom s aktívnym zariadením s verziou Androidu 2.3.7 a nižšie, Google informoval, že od 27. septembra „nebude podporované“ prihlásenie do Google účtu v aplikáciách spoločnosti.

Jedná sa tak o verzie Android 1.0, 1.1, 1.6 Donut, 2.0 Eclair, 2.2 Froyo a obľúbený Android 2.3 Gingerbread, ktorého posledná verzia 2.3.7 bola vydaná v septembri 2011.

Pripomeňme, že tieto zariadenia prestali dostávať nové aktualizácie či opravy chýb a minulé leto na nich prestal fungovať dokonca aj WhatsApp, ktorý aktuálne podporuje verzie systémov iOS 10 a vyššie a Android 4.0.3 a vyššie. Na starších Androidoch bola už dávno zrušená aj podpora služieb Google Play, ktorá budúci mesiac skončí aj pre Android 4.1-4.3 Jelly Bean.

Majitelia zariadení so staršimy verziami Androidu než Gingerbread, ktorých je podľa minuloročných štatistík približne 0,3 %, tak nebudú od 27. septembra schopní prihlásiť sa so svojim účtom do aplikácií ako Gmail, YouTube, Google Disk či Mapy. Stále však bude možné prihlásiť sa do týchto služieb prostredníctvom mobilného prehliadača.

NEPREHLIADNI
Android vznikol z jeho prezývky a keby nebolo triku Jobsa, iPhone zlyhá. Čo sa stalo s „otcom“ Androidu?

Americký gigant túto zmenu argumentuje „ochranou zabezpečenia účtu“, pričom v prípade, že sa používateľ so starším Androidom pokúsi do jednej z aplikácií spoločnosti prihlásiť, vyhodí mu chybu používateľského mena alebo hesla.

Google týmto krokom zároveň doháňa používateľov k aktualizácii aspoň na Android 3.0 Honeycomb, pričom pre tých, ktorým táto aktualizácia už nie je prístupná, ostane iba možnosť prihlásiť sa prostredníctvom mobilného prehliadača.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú