Koncom minulého roka sme informovali o novej funkcii Googlu s názvom „Results About You“ (Výsledky o tebe). Jej primárnou úlohou je poskytnúť používateľom omnoho jednoduchší spôsob, ako vyhľadať a odstrániť, respektíve požiadať o odstránenie osobných údajov, vrátane mena, adresy, telefónneho čísla, ktoré sú dostupné na internete.

O pár mesiacov neskôr sa objavili správy, ako na základe princípu známeho ako právo na zabudnutie, majú ľudia v Európe právo požiadať Google a ďalšie vyhľadávače o odstránenie odkazov na neaktuálne alebo trápne informácie o nich, a to dokonca aj vtedy, ak sú pravdivé.

Sľubované vylepšenie prichádza

Najnovšie portál AndroidAuthority na základe správy Google informuje, že spomínaný nástroj „Results About You“ je výkonnejší ako kedykoľvek predtým. Najnovšie vylepšenie totiž umožňuje prihlásiť sa na odber upozornení o nových výskytoch tvojich osobných údajov zobrazovaných vo vyhľadávaní.

Týmto spôsobom v podstate Google odstránil doposiaľ tú najväčšiu nevýhodu inak veľmi šikovného a užitočného nástroja – manuálne vyhľadávanie osobných údajov.

Google

Google začne zhromažďovať všetky podstatné informácie, ktoré o tebe vie do nového informačného panela, vďaka čomu je dané informácie ešte omnoho jednoduchšie nájsť a odstrániť. Hoci nástroj je to skutočne užitočný, má jednu malú chybu krásy. Zatiaľ je totiž novinka, ako panel tak aj systém upozornení, dostupný len v Spojených štátoch. Čoskoro by ale mal byť dostupný aj v ostatných krajinách.

Po sprístupnení tejto novinky aj do ostatných kútov sveta potom stačí prejsť na odkaz: goo.gle/resultsaboutyouPodrobný návod nájdeš v samostatnom článku. Potrebné je si tiež uvedomiť, že po schválení žiadosti nedôjde k odstráneniu informácií z webovej stránky, ale len z výsledkov vyhľadávania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú