Pracovať u jednej z najväčších softvérových spoločností sveta je snom každého programátora. Google však nezamestnáva len vývojárov softvéru, ale potrebuje aj ďalších skúsených pracovníkov na lukratívnejších miestach. Rebríček 17 najlepšie platených miest, ktoré Google ponúka, dokazuje, že vysokopostavení zamestnanci majú výplatu, o ktorej sa mnohým ani len nesníva. 

Spoločnosť, ktorá začínala v 90-tých rokoch len so zopár zamestnancami sa rozrástla na jednu z najväčších firiem sveta. Google dnes ponúka prácu tisíckam záujemcov, od ktorých však očakáva dostatočné pracovné nasadenie. Svoje vysnívané miesto tu tak môžu nájsť programátori, inžinieri, manažéri a mnoho ďalších. Spomedzi všetkých však Google vie najlepšie ohodnotiť 17 vybraných pozícií, na ktorých pracovníci zarábajú státisíce dolárov ročne.

Vedúci manažér online predaja a prevádzky

Výplata: 165 596 dolárov

Pracovníci sa na tejto pozícii starajú o online predaj a rast tržieb spoločnosti.

Vedúci manažér financií

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Výplata: 166 647 dolárov

Na tomto pracovnom mieste majú zamestnanci za úlohu zvládať náročné účtovné potreby Google, od nákupu, až po rozpočet na mzdy.

Vedúci inžinier vývoja softvéru

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Výplata: 171 285 dolárov

Programovanie je dnes veľmi žiadanou znalosťou, no len skúsení pracovníci sa môžu dostať na post vedúceho inžiniera vývoja softvéru. Táto pozícia odráža ich skúseností s vývojom softvéru.

Vedúci vedecký pracovník

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Nenechaj si ujsť
Facebook, WhatsApp aj Google už čelia žalobám za nedodržanie GDPR

Výplata: 172 000 dolárov

Títo zamestnanci sa starajú o projekty spojené so strojovým učením a umelou inteligenciou, ktoré robia softvér a služby Googlu ešte šikovnejšími.

Manažér stratégie predaja

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Výplata: 173 077 dolárov

Predaje sú základným spôsobom získavania financií. Manažér stratégie predaja preto musí mať schopnosti, ktorými dokážeme efektívne predať produkty a služby zákazníkom.

Vedúci manažér technických programov

Výplata: 174 500 dolárov

Manažéri technických programov sprevádzajú projekty počas celého cyklu, od riadenia plánov, až po komunikáciu medzi tímami.

Návrhár používateľských skúseností produktu

Výplata: 184 720 dolárov

Google si vyberá týchto zamestnancov skutočne dôkladne. Je totiž dôležité, aby bola skúsenosť používateľa s produktami spoločnosti čo najlepšia. Najlepších návrhárov dokáže spoločnosť štedro ohodnotiť.

Produktový manažér III

Nenechaj si ujsť
V roku 1999 bol Google len začínajúca spoločnosť s veľkým snom. Čo dnes robia prví zamestnanci?

Výplata: 185 000 dolárov

Zamestnanci na tejto pozícii dohliadajú na rôzne projekty produktov Googlu.

Inžiniersky manažér II

Výplata: 192 000 dolárov

Táto zodpovedná pozícia obnáša dohľad nad skupinou inžinierov, vývojom, testovaním a tvorbou nových, či vylepšovaním aktuálnych produktov.

Personálny softvérový inžinier

Výplata: 200 923 dolárov

Inžinieri pracujúci v Googli musia vedieť rozlúsknuť aj zložité úlohy. Z toho dôvodu si spoločnosť vyberá len tých najlepších zamestnancov, ktorým ponúka naozaj štedrý plat.

Vedúci produktový manažér

Výplata: 201 600 dolárov

Skúsenosti vedúceho produktového manažéra si Google nesmierne cení. Títo pracovníci pomáhajú navigovať ďalšie tímy zamestnancov k spoločnému cieľu.

Vedúci softvérového inžinierstva

Nenechaj si ujsť
Google uvádza novú službu, ktorá premení YouTube na konkurenta Spotify

Výplata: 205 290 dolárov

Toto pracovné miesto so sebou nesie zodpovednosť za ďalšie tímy programátorov a ich prácu. S veľkou zodpovednosťou ale prichádza aj veľká odmena.

Riaditeľ marketingu

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Výplata: 234 741 dolárov

Zamestnanec na tejto pozícii prezentuje a prednáša to, čo Google dokáže zákazníkovi ponúknuť. Riaditeľ marketingu ukazuje svetu produkty a služby spoločnosti prostredníctvom reklám, alebo na konferenciách.

Vedúci inžinier softvéru pre zamestnancov

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Výplata: 242 500 dolárov

Od týchto pracovníkov Google očakáva, že sa ujmú vedúceho postavenia v akomkoľvek oddelení, kam budú zaradení.

Riaditeľ

Výplata: 247 500 dolárov

Úlohou riaditeľa je priniesť do spoločnosti osobu vodcu, ktorý svojimi riadiacimi schopnosťami dokáže priviesť ďalšie tímy pracovníkov ku hlavnému cieľu ich práce.

Skupinový produktový manažér

Zobraziť celú galériu (16)
Life at Google/YouTube

Nenechaj si ujsť
Google na pohovoroch trápi uchádzačov poriadne zložitými otázkami. Zvládol by si ich?

Výplata: 253 905 dolárov

Mnohé produkty Google by sa nedokázali dostať na svet bez skúseného produktového manažéra. Ten predstavuje akýsi medzičlánok a spolupracuje tiež so softvérovými inžiniermi, marketingovými manažérmi a ďalšími dôležitými pracovníkmi.

Technický riaditeľ

Výplata: 283 951 dolárov

Práca technického riaditeľa zahŕňa dohliadanie nad všetkými inžinierskymi oddeleniami v Googli, pričom zamestnanec musí mať s touto prácou aspoň 10-ročné skúsenosti. Odmena však rozhodne stojí za to.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom