Smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL sú aktuálne predstavené novinky, ktoré prichádzajú s množstvom noviniek. Google nimi navyše demonštruje svoje schopnosti vo sfére umelej inteligencie aplikáciou Recorder, ktorá dokáže prepisovať reč na text v reálnom čase aj bez pripojenia na internet.

Na včerajšej konferencii v New Yorku predstavil Google svoje najnovšie želiezka v ohni. Pixel 4 a Pixel 4 XL prichádzajú vylepšiť už tak skvelý fotoaparát a ponúknuť to najlepšie, čo gigant v oblasti softvéru dokázal. Ako píše portál The Verge, Google sa pri novinkách pochválil aj aplikáciou Recorder, ktorá nie je len obyčajným záznamníkom.

Žiadne dáta neopustia tvoj smartfón

Aplikácia Recorder totižto dokáže zo zaznamenanú nahrávku reči prepísať do textu v reálnom čase, pričom na tento úkon nevyužíva pripojenie k internetu. Iné aplikácie tohto typu dokážu len nahrávku nahrať, uložiť a následne prehrať. Existujú aj aplikácie ako Otter, ktoré dokážu reč v nahrávke prepísať do textu, no vyžadujú pripojenie k internetu, nakoľko táto operácia prebieha na vzdialených serveroch tretích strán.

Google ale tieto operácie vykonáva priamo v zariadení vďaka novému modelu pre spracovanie jazyka. Navyše, aplikácia je schopná rozoznať zvuky, ako je potlesk či hudba. Na základe toho je následne schopná v nahrávke jednoducho vyhľadávať nielen požadovanú časť nahratej reči, ale nájsť aj časti, kde sa vyskytuje hudba, potlesk či iné rozoznané zvuky.

Aplikácia Recorder tak vylepšuje využitie aplikácií na záznam zvuku na novú úroveň. Nahrávanie stretnutí, lekcií či rozhovorov nikdy nebolo ľahšie. Nateraz je však táto aplikácia dostupná len pre angličtinu, no gigant potvrdil, že ďalšie jazyky budú podporované čoskoro. Bohužiaľ, aplikácia Recorder zostane nateraz exkluzivitou len pre Pixel 4 smartfóny, no veríme, že sa časom dostane aj k iným smartfónom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom