Spoločnosť Google na svojej dnešnej tlačovej konferencii v New Yorku predstavila dlho očakávané smartfóny Pixel 4 a 4XL. Medzi ich najväčšie novinky patria vylepšené senzory, ktoré ponúkajú zaujímavé funkcie, ale zariadenia nezaostávajú ani v iných oblastiach.

Napravuje chyby predošlej generácie

Americký gigant dnes na svojej tlačovej konferencii odhalil ďalšiu generáciu obľúbenej triedy smartfónov Google Pixel. Novinky Pixel 4 a Pixel 4XL ponúknu vylepšenia hlavne v oblasti senzorov, ale nezaostávajú ani pri fotoaparáte či výkone. Prichádzajú tradične v dvoch veľkostiach, pričom Pixel 4 má 5,7-palcový Full HD+ displej, a Pixel 4XL disponuje 6,3-palcovým QHD+ displej, oba s technológiou OLED a maximálnou obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorá sa však prispôsobuje klasickým 60 Hz pre zlepšenie výdrže batérie. Smartfóny tiež nemajú žiadne výrezy nad displejom, ktoré boli na predchodcovi terčom kritiky hlavne kvôli ich veľkosti a tvaru.

Nové senzory a ovládanie gestami

Vnútri zariadení sa nachádza obľúbený procesor Qualcomm Snapdragon 855, ktorému sekunduje 6 GB pamäte RAM, a 64 GB alebo 128 GB priestoru úložiska. Najväčšou novinkou sú však senzory vo vrchnej časti zariadení, ktoré dostali názov Soli, a pridávajú rôzne zaujímavé funkcie.

Prvou z nich je vlastný systém spoločnosti na odomknutie smartfónu pomocou tváre, ktoré funguje cez infračervenú kameru. Druhou sú gestá, ktoré Google nazýva Motion Sense, a umožňujú ovládať nové Pixely gestami rúk. Dajú sa využiť na ovládanie hudby či odmietnutie prichádzajúceho hovoru, ale napríklad aj na jednoduchšie scrollovanie webových stránok.

Zobraziť celú galériu (3)
Google Pixel 4 a 4XL obsahujú aj novú funkciu na ovládanie gestami s názvom Motion Sense / Zdroj: Screenshot / Google

Fotoaparát súperí s najlepšími

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza duálny fotoaparát, ktorý disponuje 12-megapixelovým primárnym senzorom a 16-megapixelovým teleobjektívom s dvojnásobným zoomom. Google do výbavy pridal aj nové softvérové funkcie a vylepšenia existujúcich režimov, ako napríklad Live HDR+ s HDR pohľadom na obrázok v reálnom čase, duálne nastavenie expozície, pomocou ktorého môžeš meniť jas a tiene počas fotenia, či vylepšenia automatického vyváženia bielej a Night Sight režimu.

Zobraziť celú galériu (3)
Youtube / Made by Google

Google Pixel 4 a 4XL tiež obsahuje aj úplne novú aplikáciu recorder, ktorá automaticky v reálnom čase prepisuje hovorený text, a funguje aj v offline režime bez potreby internetového pripojenia. Čo sa týka batérie, tá má na modeli Pixel 4X kapacitu 2 800 mAh, a Pixel 4XL disponuje kapacitou 3 700 mAh. Takmer samozrejmosťou je už absencia 3,5mm audio jacku, avšak prítomné je USB-C, a smartfóny podporujú aj rýchle 18W nabíjanie, či bezdrôtové nabíjanie Qi.

Google Pixel 4 a 4XL budú dodávané vo farbách Just Black, Clearly White a limitovanej Oh So Orange, a štartovacia cenovka je 799 dolárov pre Pixel 4, a 899 dolárov pre Pixel 4XL vo verzii 6 GB + 64 GB. Predobjednať sa dajú už dnes, a dodávky začnú 24. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom