Keď Google predstavil poslednú generáciu vlajkových lodí, mnohí boli skeptickí voči ich dizajnu, ktorý sa nie tak celkom približoval trendom. Spoločnosť však všetkým dokázala, že vie zákazníkovi ponúknuť jeden z najlepších smartfónov, ktorý nestratil svojho ducha ani po pol roku. Skvelá výbava, funkcie a cena sa podpísali pod jednoznačný rozsudok, a síce, že Google Pixel 2 patrí medzi najlepšie smartfóny na svete aj v dnešných dňoch.

Google už od začiatkov produkoval špecifické smartfóny, ktoré mali učarovať najmä milovníkom čistého Androidu. Okrem tejto prednosti však majú jeho modely navrch aj v mnohých iných aspektoch, čo dokázal aj posledný Google Pixel 2. Svojím svižným systémom, špičkovým fotoaparátom a prijateľnou cenou presvedčil mnohých, že dokáže konkurovať aj tým najsilnejším hráčom v prémiovom segmente.

Cenou podkopáva nohy konkurencii

Zobraziť celú galériu (0)
Austin Evans/YouTube

Najnižšia európska cena Google Pixel 2 bez DPH
Expresné dodanie za 6 – 8 dní z EU skadu

S vývojom výbavy smartfónov sa rozvíjala aj cenová politika ich výrobcov, ktorí si za nové modely bez hanby pýtajú poriadne vysoké sumy. Google ale aj v časoch zvyšovania cien išiel proti prúdu. Apple si za svoj iPhone X pýta až 4-cifernú sumu a Samsung sa s naň s poslednými vlajkovými loďami doťahuje. Google Pixel 2 sa však začína u nás predávať za približne 799 €. Za jednu z najlepších cien v kategórii prémiových smartfónov tak zákazník dostane to najlepšie od Googlu, ktorému sa podarilo konkurenciu poriadne potrápiť.

Úchvatný fotoaparát len s jediným objektívom

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube/HardwareCanucks

Nenechaj si ujsť
Skvelý Portrait mód z Google Pixel 2 už môžeš využiť aj na ďalších Androidoch

Mnohí výrobcovia smartfónov stavili kartu na duálne hlavné fotoaparáty svojich modelov a poniektorí dokonca až na tri objektívy. Kombinácia tohto hardvéru sa mala postarať nadpriemerné výsledky pri fotografovaní. Google ale ostal verný jedinému „single“ fotoaparátu, ktorý dokáže svojich protivníkov nechať ďaleko za sebou. Hlavný fotoaparát vďačí za svoje kvality najmä jedinečnému softvéru, ktorý zvládne odviesť skutočne skvelý kus práce. Vďaka tomu sa Google Pixel 2 s jediným fotoaparátom zaradil medzi tie najlepšie fotomobily sveta, kde aktuálne vládnu duálne a „triple“ fotoaparáty.

Perfektný operačný systém bez zbytočných prvkov

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

V prvom rade je to rýchlosť aktualizácií, ktoré ako prvé dostávajú práve smartfóny od Googlu. Android sa však vyznačuje aj množstvom ďalších aplikácií ako Google Mapy, Kalendár, Dokumenty, Tabuľky a ďalšie, ktoré sú v tomto systéme skvelo zapracované. Pokiaľ sa k celému zážitku z používania Pixelu 2 pridá ešte aj Google Asistent, výsledok je takmer dokonalý. Tento digitálny pomocník sa o používateľa postará, upozorní ho na nadchádzajúce udalosti, ale aj zmeny v doprave. Pravdaže, Google na jeho vývoji neustále pracuje, a tak sa stáva čoraz lepším.

Snímač odtlačkov prstov stále nevymizol

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube/HardwareCanucks

Pre Apple sa môže umiestnenie snímača odtlačkov prstov na zadnej stene smartfónu zdať nevhodné. Zrejme aj z toho dôvodu nechceli dizajnéri narúšať línie a pre istotu ho do iPhonu X nedali vôbec. Google však prihliada na požiadavky svojich zákazníkov, ktorí rýchle odomykanie Pixelu 2 pomocou snímača odtlačkov prstov rozhodne uvítali. Navyše sa spoločnosti podarilo tento prvok skvelo zapracovať do dizajnu celého smartfónu.

Google pochybil pri odstránení 3,5 audio jacku

Nenechaj si ujsť
Google uvádza novú službu, ktorá premení YouTube na konkurenta Spotify

Mnohí používatelia stále radi počúvajú svoju obľúbenú hudbu skrz klasické káblové slúchadlá, ktoré na svojom konci majú 3,5 mm jack. V modeli Google Pixel 2 by si však bez redukcie neporadili a jediným spôsobom ako inak počúvať pesničky sú bezdrôtové Bluetooth slúchadlá. Rovnako ako mnohí ďalší výrobcovia, ani Google však nemal pádne dôvody na to, aby tento prvok z výbavy svojej vlajkovej lode odstránil. Pre používateľov tak môže byť jeho absencia frustrujúca.

Jeden z najlepších smartfónov na trhu za férovú cenu

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Youtube

Najnižšia európska cena Google Pixel 2 bez DPH
Expresné dodanie za 6 – 8 dní z EU skadu

Predstavením novej generácie prémiových modelov Google jednoznačne upevnil svoje postavenie medzi tými najväčšími výrobcami smartfónov. Google Pixel 2 je jednoducho skvelo vyzerajúcim a výkonným kusom techniky, ktorá dokáže zachytávať nádherné fotografie a videá, pričom nestojí celý majetok. Spojením všetkých aspektov tak dostávame skvelý smartfón, ktorý sa na trhu nestratí ani pol roka po svojom predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom