Minuloročné top modely z dielne Google, Pixel 2 a Pixel 2 XL sa prezentujú skvelým výkonom pri fotografovaní a podľa mnohých používateľov a testov patria v tomto kritériu na absolútny vrchol v smartfónovom svete. Unikátne pritom je, že na rozdiel od väčšiny konkurencie využívajú namiesto duálneho riešenia len jeden snímač. Skvelé funkcie z modelov od Google sa však už dostávajú aj na ďalšie zariadenia s Android Oreo.

Google dosahuje s jedným snímačom v zariadeniach Pixel 2 unikátne výsledky aj vďaka skvelému softvérovému spracovaniu fotografií, technológií HDR+ či vydarenej stabilizácii obrazu. Smartfóny Pixel disponujú niekoľkými vychytávkami, medzi ktoré patria živé zábery, skrášlenie tváre či Portrait mód. Práve posledne spomínaný režim patrí k tomu najlepšiemu a produkuje skvelé snímky s bokeh efektom. No a odteraz platí, že tento konkrétny mód už nie je výsadnou záležitosťou len modelov z dielne Google.

Dostupná neoficiálna verzia

Postaral sa o to vývojár s prezývkou Arnova8G2, ktorý teraz upravil port režimu Portrait a sprístupnil ho aj pre zariadenia od ostatných výrobcov, informuje portál XDA. Neoficiálne vydanie aplikácie by pritom malo podporovať rôzne zariadenia, podmienkou je však zatiaľ prítomnosť Androidu Oreo. Ostatné verzie operačného systému ešte nie sú podporované. Skvelou správou je, že port na svoje fungovanie nepotrebuje práva root. Aplikácia by mala v najnovšom vydaní fungovať v spolupráci s predným aj zadným snímačom jednotlivých smartfónov.

Nenechaj si ujsť
Stabilizácia obrazu v Galaxy Note 8 rozdrvila konkurenciu. Nestačili mu iPhone X ani Pixel 2

Portrait mód tak používatelia už vyskúšali napríklad na Xiaomi Mi5, OnePlus 3/3T (OxygenOS 5), ale aj Samsung Galaxy Note 8 (s uniknutou beta ROM Oreo). Podporu by mohli mať aj Galaxy S8/S8+, LG V30 či HTC U11. Samozrejme, keďže ide o neoficiálny port aplikácie, je pravdepodobné, že funkčnosť nebude úplne plynulá a tiež treba mať na pamäti, že nejde o oficiálny inštalačný súbor z Google Play. Pokiaľ však chceš Portrait mód z Google Pixel 2 vyskúšať, port si stiahneš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom