Ak si už niekedy čítal o práci v Googli, zrejme si si pomyslel, že sa jedná o prácu snov. Veľmi príjemné prostredie, bezplatná strava, masáže, fitness centrá a k tomu kráľovský plat. Žeby to ale malo jeden háčik?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Softvérový inžinier James Damore pracoval v Google od roku 2013 a dostával približne 162 000 dolárov ročne. Avšak, stačilo mu dopustiť sa jedného priestupku a o svoju prácu nadobro prišiel. Podľa neho sú ženy v tejto spoločnosti viac zvýhodňované ako muži, pretože dostávajú možnosť zúčastňovať sa podporných školení. Damoreovi sa to ale vôbec nepáči a v jednej správe uviedol, že ženy nie sú na tento typ práce biologicky stavané. Za tento názor dostal Damore okamžite vyhadzov.


Nenechaj si ujsť
10 prekvapujúcich faktov o Androide, o ktorých si určite netušil

CEO spoločnosti, Sundar Pichai, neskôr svoj krok odôvodnil. Na jednej strane nechce, aby sa jeho zamestnanci na stretnutiach báli otvoriť ústa, no zároveň ponižovanie určitej skupiny zamestnancov nebude tolerovať. Damore neskôr na sociálnej sieti Twitter uverejnil svoju novú profilovú fotku, ktorou dáva všetkým jasný odkaz. Nápisom „Goolag“ v štýle loga Google poukazuje na to, že prístup spoločnosti prirovnáva k trestaneckým táborom v ZSSR, teda takzvaným Gulagom.

google

Faktom však je, že v takmer všetkých technologických spoločnostiach majú medzi zamestnancami prevahu muži. V Googli je to 69%, vo Facebooku 73% a v Apple 63%. Považuješ tento krok Googlu za správny alebo si myslíš, že trest pre zamestnanca mohol zmierniť?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
0%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
85%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.