Ak si už niekedy čítal o práci v Googli, zrejme si si pomyslel, že sa jedná o prácu snov. Veľmi príjemné prostredie, bezplatná strava, masáže, fitness centrá a k tomu kráľovský plat. Žeby to ale malo jeden háčik?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Softvérový inžinier James Damore pracoval v Google od roku 2013 a dostával približne 162 000 dolárov ročne. Avšak, stačilo mu dopustiť sa jedného priestupku a o svoju prácu nadobro prišiel. Podľa neho sú ženy v tejto spoločnosti viac zvýhodňované ako muži, pretože dostávajú možnosť zúčastňovať sa podporných školení. Damoreovi sa to ale vôbec nepáči a v jednej správe uviedol, že ženy nie sú na tento typ práce biologicky stavané. Za tento názor dostal Damore okamžite vyhadzov.


Nenechaj si ujsť
10 prekvapujúcich faktov o Androide, o ktorých si určite netušil

CEO spoločnosti, Sundar Pichai, neskôr svoj krok odôvodnil. Na jednej strane nechce, aby sa jeho zamestnanci na stretnutiach báli otvoriť ústa, no zároveň ponižovanie určitej skupiny zamestnancov nebude tolerovať. Damore neskôr na sociálnej sieti Twitter uverejnil svoju novú profilovú fotku, ktorou dáva všetkým jasný odkaz. Nápisom „Goolag“ v štýle loga Google poukazuje na to, že prístup spoločnosti prirovnáva k trestaneckým táborom v ZSSR, teda takzvaným Gulagom.

google

Faktom však je, že v takmer všetkých technologických spoločnostiach majú medzi zamestnancami prevahu muži. V Googli je to 69%, vo Facebooku 73% a v Apple 63%. Považuješ tento krok Googlu za správny alebo si myslíš, že trest pre zamestnanca mohol zmierniť?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
0%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
85%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Fyi de Will

  Trest za názor. Chorá doba.

 • Peter Jopek

  vyhodit zamestnanca za nazor … to je take guglacke …

 • dansim29

  Podla mna to bolo drasticke ze ho vyhodili ale nepoznam cely pribeh fakty kto a ako a preco. Mali ho len ustne ci pisomne zhresit nic viac ,potom ztoho vidime ze nie su googlaci natolko fajn spolocnost.

  • Mario Kovačič

   Presne tak tazko posudit ak ani jedna strana vela toho nepovie. Mozno to bol dalsi kapitan danko podla ktoreho stredovekeho nazoru zeny len za sporak patria. Faktom je ze zeny su vzacne v technologickom svete ale nemyslim ze v praci by mali byt zvyhodnovane.

 • ManDark

  Je to vytrhnute z kontextu, a dalsia vec je ako to myslel coho konkretne sa to tykalo … a co je najdolezitejsie je ze co hovoril ok ale ako sa k zenam na „placi“ spraval ked vpohode normalne ako aj ku kolegom tak potom je to na hlavu a to mozu potom zacat vyhadzovat hocikoho ked povie ze jeho kolega ma nejake vyhody a on nie …. ze muzi s bez okuliarov su na tuto pracu lepsi ….. to je asi take tvrdenie ale kolega co sedi vedla a dalsi tiez okuliare ma a robim s nim ….

 • Adrián

  ak to bol len nazor nic viac a toleroval zeny tak bolo to prisne, ak je to trtko, ktory zeny berie len ako do kuchyne a nic viac a sa aj tak sprava (podla jeho vyjadrenia ich skor tak berie) tak potom je to odovodnene

 • Jakub Smolka

  trochu nechápme súvislosť medzi týmto a gulagmi, no kto vie čo tomu predchádzalo možno to nebol jeho jediný takýto „názor“ alebo prúser