The Verge upozornil na prichádzajúce zmeny prehliadača Google Chrome. Podľa Matta Waddella, riaditeľa produktovej sekcie, najnovšia verzia prehliadača bude svižnejšia a používateľsky prívetivejšia vo všetkých smeroch.

V porovnaní s ostatnými optimalizačnými aktualizáciami, túto by koncoví používatelia mali naozaj pocítiť, kedy nebudú chýbať ani rôzne používateľsky prívetivé vylepšenia.  Nová verzia prinesie:

Rýchlejší zážitok používania na všetkých frontoch

Podľa oficiálneho príspevku, update z tohto mesiaca prinesie Chromu najväčší skok vo výkone za posledné roky. Prehliadač bude schopný priorizovať aktuálne aktívne karty, čím až 5-násobné zníži záťaž CPU. Týmto by sa mala zvýšiť aj výdrž batérie o 1,25 hodiny v priemere.

Nenechaj si ujsť
Zlaté časy Google Fotiek končia, príde radikálna zmena. Od tohto dátumu nebude fungovať neobmedzené úložisko

Chrome sa bude až o 25 % rýchlejšie zapínať, pričom každá nová stránka sa načíta rýchlejšie až o 7 %. Spoločnosť zdôrazňuje, že všetko prebieha za prítomnosti menšieho využitia energie a pamäte RAM. Google zároveň pre zariadenia s Androidom umožní takmer okamžité navigovanie stránok dopredu a dozadu.

Radikálne používateľské vylepšenia v oblasti kariet

Medzi vrelo prijaté funkcionality posledných mesiacov patrili možnosti pripnutia kariet, posielanie na ostatné zariadenia alebo ich zoskupovanie. Gigant teraz tento zážitok ešte väčšmi umocňuje

Google

Google najbližšou aktualizáciou umožní používateľom v dedikovanom menu vyhľadávať naprieč kartami bez ohľadu na to, v akej karte sa budú nachádzať. Vymoženosť príde najskôr dostupná na Chromebooky a následne sa dostane aj do ostatných verzií aplikácie.

Možnosť vykonávania akcií priamo v poli pre adresu

Nová aktualizácia prinesie aj balík nástrojov, skrytých pod určitými heslami, ktoré ťa po napísaní do poľa s adresou okamžite prenesú na danú akciu.

Google

Medzi prvé slovné spojenia bude patriť „edit passwords“ alebo „delete history“, ktoré ťa presunú priamo do týchto ponúk bez toho, aby si ich pracne hľadal v menu. Spoločnosť nás taktiež uisťuje, že knižnica týchto fráz bude narastať.

Zmeny pri otváraní novej karty

Používatelia majú ponuku s novootvorenou kartou nastavenú rôzne. Google s novou aktualizáciou ale prinesie možnosť otvoriť nedávno navštívené stránky, respektíve portály s nimi obsahovo prepojené.

Google

Zatiaľ pôjde o experimentálnu funkciu, kedy bude Google zbierať a následne vyhodnocovať spätnú väzbu od používateľov. Spoločnosť túto vymoženosť demonštrovala pripomenutím receptu, respektíve nakupovanej položky, ktorú si používateľ pri prvom prehliadaní webu zabudol uložiť.

Google upozorňuje, že ide len o špičku ľadovca pripravovaných zmien. Nadchádzajúce vylepšenia bude služba periodicky uverejňovať na oficiálnom Twitteri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP