Kým v minulosti sme boli radi, že máme vôbec stabilné pripojenie k Internetu a bolo nám jedno cez aký prehliadač sa naň dostaneme, tak dnes veľmi záleží aj od tohto faktoru. Správny nástroj dokáže spríjemniť a zjednodušiť našu prácu, čo vedie k vyššej efektivite.

Dlhodobo vedie v preferenciách prehliadač Chrome. Preferencie hovoria jasne v jeho prospech a dalo by sa povedať, že zaslúžene. Za svoju dobu pôsobenia sa posunul neuveriteľne dopredu, za čo vďačí hlavne usilovným vývojárom a čiastočnému načúvaniu fanúšikov.

Hromadné zatváranie kariet už v ďalej aktualizácií

Aktuálna verzia prehliadača Chrome pre Android postráda jednoduchý spôsob zatvorenia všetkých kariet. Síce je možné prejsť do ponuky a zvoliť zatvorenie všetkých kariet, no je to práca s medzikrokom. Nejde síce o žiadnu chybu, no dalo by sa to nazvať funkčným nedostatkom a to hlavne ak na smartfóne pracuješ s viacerými kartami naraz. No zdá sa, že už nasledujúca aktualizácia by tento problém mohla vyriešiť, nakoľko o tom bola zmienka priamo v zdrojom kóde. V prehliadači sa tak objaví špeciálne tlačidlo v tvare odpadkového koša, ktoré bude umiestnené na ľavej strane rozhrania Chrome Duet, vedľa tlačidla Nová karta a rozbaľovacej ponuky.

Prečítaj si tiež
Sprav si z Google Chrome oveľa lepší prehliadač. O týchto trikoch takmer nikto nevie

Aj keď nejde o žiadnu revolučnú aktualizáciu, tak je dobré vidieť, že spoločnosť Google dbá aj na takéto detaily, ktoré minimálne potešia používateľa. Aj to je dôvod, prečo je Chrome jeden z najviac obľúbených prehliadačov na svete.

Pre tých, čo im pojem Google Duet nie je jasný, ide o rozhranie prehliadača Google Chrome, ktoré je dostupné pre každého a návod ako ho spojazdniť nájdeš v tomto článku. Jeho najvýraznejšou zmenou je presunutie ovládacej lišty na spodnú stranu obrazovky, čo je komfortné riešenie pri ovládaní smartfónu jednou rukou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom