Vozidlá Googlu sa vrátia na slovenské cesty a do ulíc. Po 2 rokoch od posledného mapovania sa spoločnosť rozhodla aktualizovať snímky zo Slovenska v službe Google Street View. V najbližších mesiacoch tak budeme na okresných cestách, diaľniciach i v uliciach miest stretávať autá s logom Google a 360° kamerami na strechách.

Služba Google Street View je na Slovensku dostupná už od roku 2012, kedy boli prvýkrát sprístupnené 360° zábery ulíc a ciest zo Slovenska. Okrem cestných ťahov však doteraz Google zmapoval a pridal do služby aj slovenské pamätihodnosti, hrady, zámky či rôzne prírodné dedičstvá.

Virtuálna návšteva slovenských pamiatok a prírody

Vďaka Street View sa tak používatelia môžu napríklad online poprechádzať okolo Štrbského či Popradského plesa, navštíviť Jaskyňu Domicu či Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, alebo zájsť do prírody, napríklad do Národného parku Slovenský raj či Pieninského národného parku.

Posledným slovenským prírastkom služby Street View pri príležitosti 15. výročia Máp Google boli začiatkom minulého roka jedny z najvyššie položených vysokohorských tatranských chát – Zbojnícka a Téryho chat, uvádza Google v tlačovej správe.

Google po 2 rokoch opäť aktualizuje snímky ciest

Spoločnosť naposledy mapovala cesty a ulice v našej krajine v roku 2019, kedy boli autá s 360° kamerami podobne na jar doprevádzané špeciálnym Street View Trekkerom – zariadením prispôsobeným pre umiestnenie do batoha, ktorý na chrbte nesie operátor a mapuje ulice pešo. O využití tohto zariadenia Google v najnovšej správe o aktualizácii snímok ciest a ulíc nehovorí.

Tento Trekker pritom využíval pri mapovaní peších zón a oblastí, kde by sa autá Google Street Views nemohli dostať. Na snímanie pre Street View už boli na Slovensku využité okrem Street View Trekkera aj Street View trojkolka a Street View trojnožka.

NEPREHLIADNI
Google navádzal k ekologickej katastrofe. Prečo odporúčal ľuďom vyhadzovať autobatérie do mora?

V tomto roku sa však pravdepodobne stretneme na cestách a v uliciach len s autami, ktoré budú aktualizovať snímky ciest, diaľnic, rýchlostných komunikácií a ulíc pre túto službu. Vozidlá sa budú pohybovať vo všetkých okresoch až do októbra tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom