Pri kúpe konzoly rieši každý hráč dilemu, či si zaobstarať PS4 od Sony, alebo Xbox One X od Microsoftu. Jedna aj druhá ponúka dostatočný výkon na hranie aktuálnych hier, no určiť, ktorá je lepšia, je veľmi ťažké. 

Jedným z najdôležitejších je dostupnosť hier, respektíve to, aké exkluzivity si jeden alebo druhý výrobca pre svojich zákazníkov pripravil. V tomto smere sa misky váh prikláňa viac na stranu PS4-ky. Tituly ako Last of us, Uncharted či posledný God of War môžu byť veľkým lákadlom. Posledné novinky zároveň dokazujú, že aj grafika na konzolách môže byť úchvatná, hoc len pri 30 fps.

God of War ako najkrajšia (a najlepšia) hra doposiaľ?

Dlho očakávaná hra God of War je tu. Prvé recenzie ukazujú, že ide skutočne o jednu z najlepších hier tohto roka. Čakanie sa vyplatilo a odvšadiaľ tak počuť len pozitívne ohlasy. Fantastický príbeh a do detailov prepracovaný bojový systém sú hlavnými prednosťami tohto skvostu. Za srdce chytá aj dychberúca grafika, ktorá umlčala všetkých neprajníkov, ktorí sa konzolistom neustále vysmievali. Bez problémov tak môžeme prehlásiť, že sa jedná o graficky najkrajšiu hru na PS4 vôbec.

Nenechaj si ujsť!
Rok 2018 bude pre PlayStation 4 fantastický. Toto sú najväčšie herné pecky, na ktoré sa môžeš tešiť

Rok 2018 je však ešte len v prvej tretine a uvidíme, čím nás výrobcovia prekvapia. Veľké nádeje sa dávajú predovšetkým do hry Red Dead Redemption 2 od štúdia Rockstar, kde ťa dej hry vtiahne niekoľko rokov dozadu do dôb divokého západu. Prezri si nádherné snímky z hry God of War v našej galérií a posúď sám, či si tento titul najkrajšej hry zaslúži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú