Populárna herná konzola PlayStation 4 potvrdzuje svoju dominanciu na trhu s hernými konzolami a je stále najobľúbenejšou hernou konzolou. To, čo vývojári pre fanúšikov chystajú pre tento rok, môže jej postavenie len a len posilniť.

PlayStation 4 chytil mnoho hráčov za srdce a stále viac a viac nových priťahujeň. Môžu zato hlavne nové herné tituly a exkluzivity určené práve pre túto konzolu. Aj preto je PlayStation 4 najobľúbenejšou konzolou súčasnosti. My ti teraz ponúkame ukážku toho, na čo sa môžeš tešiť v nasledujúcich mesiacoch, pokiaľ túto fantastickú konzolu vlastníš.

Shadow of the Colossus 2018

Dátum vydania: 6. február 2018

Hneď na začiatku si predstavíme hru, ktorá je už vydaná a stalo sa tak presne 6. februára. Hra už doteraz získala mnoho pozitívnych ohlasov a má vysoké hodnotenia. Ak si fajnšmeker, táto akčná adventúra nesmie chýbať v tvojom repertoári.

God of War

Dátum vydania: 20. apríl 2018

V roku 2018 si prídu na svoje aj fanúšikovia hernej série God of Wars. V nej budeme sledovať osudy Kartosa a jeho syna. Kartos sa v tejto novinke presunie z Grécka do zimných škandinávskych tundier a bude okrem hrdinských súbojov aj mentorom pre svojho syna. Už aktuálne vydané trajlery sľubujú excelentný herný zážitok a výborný vizuál. Toto je jedna z hier, ktorá sa neodmieta.

Detroit: Become Human

Dátum vydania: 25. máj 2018

Detroit: Become Human je hra, ktorá ponúkne hráčom príbeh s veľmi aktuálnou témou. Hlavný príbeh je totižto zameraný na umelú inteligenciu a budúcnosť ľudstva. Ten sa odohráva v blízkej budúcnosti v Detroite. Detroit sa stal výrobným uzlom pre roboty s umelou inteligenciou, ktoré vyzerajú presne ako ľudské bytosti. V hre sa pozrieme na osud troch robotov – Kary, Connora a Marcusa. Príbeh znie viac než zaujímavo a vizuál vyzerá úchvatne. Je sa na čo tešiť.

Spider-Man

Dátum vydania: druhý kvartál 2018

Toto bude klasika, ktorú miluje každý fanúšik komiksov a Petera Parkera. V hre budeme mať možnosť zahrať si za 23-ročného Petera Parkera, ktorý ako Spider-Man chráni obyvateľov New Yorku. Odkedy sa Peter stal Spider-Manom už ubehol nejaký ten čas a svoje schopnosti dokonale ovláda. To však neznamená, že jeho svet a svet Spider-Mana nebudú do seba neustále narážať. Tešiť sa môžeme na obrovský New York a množstvo nových nepriateľov.

Death Stranding

Dátum vydania:  2018

Pri tejto hre visí vo vzduchu ešte mnoho otáznikov. Bude to hra z pohľadu prvej alebo tretej osoby? Pôjde v nej o prežitie alebo to bude len klasická lineárna hra? Nuž, zatiaľ sa nevie veľa. Čo však môžeme o hre povedať, je to, že hra je vytvorená legendárnym tvorcom, Hideom Kojimaom. Svoju úlohu v hre zohrá aj slávy herec zo seriálu The Walking Dead – Norman Reedus. Záporáka si zas zahrá známy dánsky herec Mads Mikkelsen. To všetko vyzerá sľubne a viac nám asi povie iba čas.

Dreams

Dátum vydania: 2018

Media Molecule je britské štúdio zodpovedné za hru Dreams. Podobne ako v predchádzajúcich a veľmi úspešných hrách ako napríklad „LittleBigPlanet“ aj v novej hre s názvom Dreams nechajú vývojári hráčom možnosť vytvárať vlastné herné svety. Podobne ako LittleBigPlanet, Dreams bude obsahovať jednoduchú kampaň, ktorá má za úlohu predstaviť jednotlivé druhy svetov, ktoré môžu hráči vytvárať. To znie až veľmi lákavo, a preto stojí táto hra minimálne za povšimnutie.

Chystá sa aj množstvo ďalších populárnych hier tretích strán

Séria „Red Dead“ je milovaná fanúšikmi hier pre svoje excelentné príbehy, rovnako ako pre svoj masívny otvorený svet. Preto sa množstvo fanúšikov teší na pokračovanie masovo populárneho titulu Red Dead Redemption z roku 2010 v podobe Red Dead Redemption II, ktorý k nám príde 26. októbra 2018.

Taktiež si môžeme zahrať už aktuálne vydané tituly, ako A Way Out a Far Cry 5. Chýbať nebudú ani pokračovania úspešných bojových sérií Call of Duty či Battlefield. Sony v júni určite oznámi ešte viac noviniek na konferencii E3, takže určite nezabudni sledovať celé dianie.

Čerešnička na torte v podobe lacnejšieho PlayStation VR setu

Sony PlayStation VR je excelentný set určený pre virtuálnu realitu, ktorá aktuálne dostala prívetivejšiu cenovku na hranici približne 245 €. Hoci PlayStation VR stojí približne rovnako ako samotná konzola PlayStation 4, za utratené peniaze ale ponúka prekvapivo pôsobivú virtuálnu realitu, ktorá je spárovaná so stále rastúcou knižnicou unikátnych hier. Ak máš záujem o skutočne dobrý VR zážitok, PlayStation VR je na to ako stvorené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom