banner-elephone-s7Tesla je najväčším výrobcom elektrických automobilov na svete, no jeho produkty sú stále pre mnohých potencionálnych zákazníkov drahé. To sa má čoskoro zmeniť. Americký gigant totižto spustil výrobu nových batérií, ktoré majú byť lacnejšie a umožnia tak znížiť aj ceny automobilov. 

Tesla nezaháľa a pred pár dňami začala s výrobou článkov do batérií, ktoré majú byť súčasťou nielen nového dobíjacieho systému pre domácnosti, Powerwall 2, ale svoje uplatnenie nájdu aj v komerčných systémoch Powerpack 2. Nové batérie sa nevyhnú ani elektrickým automobilom Tesla a už čoskoro ich uvidíme v pripravovanom Modeli 3. Tým, že Tesla začala vyrábať batérie v továrni Gigafactory, je ich výroba menej nákladná, vďaka čomu bude aj chystaný Model 3 dostupným elektromobilom.

modle-3-teslazdroj fotografie: Tesla 

Jeho cenovka môže klesnúť len na 33 000 eur, čím by si ho mohlo dovoliť oveľa viac zákazníkov. Gigafactory je dokončená ešte len na 30 %, no aj to je dostatok nato, aby mohla Tesla v spolupráci so svojim partnerom, spoločnosťou Panasonic, spustiť výrobu batérií.

teslas-battery-ambitions-will-be-supported-by-its-massive-battery-plant-the-gigafactoryzdroj fotografie: Business Insider

TIP: Tech News: Myslíš si, že o Tesle vieš všetko? Toto je 12 faktov, ktoré ťa zaručene prekvapia

Názov „Gigafactory“ nedostala továreň zbytočne, nakoľko jej rozloha bude naozaj pozoruhodná. Doteraz zastavaná plocha činí viac ako 176 000 m2 a naprieč niekoľkými poschodiami obsahuje približne 455 000 m2 využiteľného priestoru, v ktorom už môže prebiehať reálna výroba. Táto postupná výstavba továrne umožní Tesle a Panasonicu vychytať všetky chyby a upraviť výrobný proces či plán výstavby ešte za pochodu.

gigafactory-teslazdroj fotografie: Business Insider

Po dokončení bude Gigafactory naozaj veľkolepou budovou, ktorá ohúri nielen svojou rozlohou, ale aj obrovskou produkciou. Tesla chce do roku 2018 vyprodukovať batérie s celkovou energiou až 35 GWh a taktiež plánuje navýšiť produkciu elektrických automobilov, ktorých má do konca roka vyrobiť niekoľkonásobne viac v porovnaní s minulým rokom. V konkrétnych číslach má ísť až o 500 000 kusov, ktoré opustia výrobnú linku.

TIP: Tech News: Majitelia Tesiel si nabíjacie stanice mýlia s parkovacími miestami, státie po plnom nabití bude spoplatnené

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP