banner-redmi-4aPoznáte to. Takmer každému z nás sa už minimálne raz stalo, že nevedel nájsť jediné voľné parkovacie miesto. Verte či nie, s týmto problémom nesúperia len majitelia obyčajných automobilov so spaľovacím motorom, ale aj vlastníci pokrokových áut s pohonom elektrickým. Niektorí z nich sa však vynašli spôsobom, ktorý sa vizionárovi Elonovi Muskovi príliš nepozdáva.

Kým klasický automobil je možné natankovať v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd, tak dobitie elektromobilu trvá podstatne dlhšie. Hoci spoločnosť Tesla Motors má po celom svete rozmiestnené vlastné supernabíjacie stanice, ktoré dobijú automobily podstatne rýchlejšie, stále na tejto stanici musia majitelia pobudnúť viac ako jednu hodinu. Nájdu sa však aj takí, ktorí úmyselne nechávajú svoje vozidlo nabíjať podstatne dlhšie, pričom spomínanú stanicu si mýlia s parkoviskom. Okrem iného tým bránia v nabíjaní ďalším, ktorí súrne potrebujú dobiť svoje elektrické tátoše.

Xiaomi Redmi 4A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

tesla-first-announced-its-intention-to-acquire-solarcity-at-the-end-of-june-to-become-the-worlds-only-vertically-integrated-energy-company

zdroj fotografie: Business Insider 

Týmto problémom sa nedávno začal zaoberať aj najvyšší predstaviteľ tejto jedinečnej spoločnosti, Elon Musk, ktorý prišiel so zaujímavým riešením. Ak totižto supernabíjacia stanica bude obsadená do posledného nabíjacieho miesta, majiteľ bude nútený opustiť túto stanicu do piatich minút od plného nabitia svojho elektromobilu. Ak stanicu neopustí, tak za každú ďalšiu minútu strávenú pri nabíjačke bude musieť zaplatiť v prepočte 0,38 €. Hodina „parkovného“ na tomto mieste tak môže vyjsť majiteľa na 23 €. Tesla sa týmto krokom snaží donútiť svojich zákazníkov k lepšej disciplíne a ohľaduplnosti. Faktom však zostáva, že majiteľom týchto pokrokových automobilov takáto nízka suma rozhodne hlavu nezamotá.

TIP: Elektrické auto Faraday Future v krátkom teste proti tým najlepším! Pozrite sa, ako porážal Ferrari, Bentley či Teslu

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP