Prvýkrát sa biometrické zabezpečenie, ktoré skenovaním overovalo dúhovku oka používateľa, objavilo v nechválne známom Galaxy Note 7. Ďalšie modely so sebou priniesli aj rozpoznávanie tváre, ktoré sa v balíku „Inteligentného skenovania“ spolčilo so skenerom dúhovky oka. Kombináciu týchto biometrických snímačov môže Samsung v novom Galaxy S10 zavrhnúť a miesto nich zrejme konečne uvidíme 3D technológiu rozpoznávania tváre.

Do predstavenia Samsung Galaxy S10 ostáva viac než dosť času, no už teraz všetkých milovníkov smartfónov ohromujú aktuálne dohady. Desiaty zástupca S-línie by mal jednoducho priniesť len tú najlepšiu výbavu, s ktorou porazí všetku konkurenciu. Po špekuláciách o bezrámikovom displeji s emitovaním zvuku a výkonnom hardvéri teraz prichádzajú správy o možnom biometrickom zabezpečení tohto modelu.

Samsung Galaxy S10 dostane špičkové biometrické zabezpečenie

Narozdiel od výročného iPhonu X a Xiaomi Mi8 Explorer Edition, nemali doteraz smartfóny Samsungu možnosť skenovať tvár používateľa 3D technológiou. Posledné modely Galaxy S9 a S9+ so sebou však priniesli balík inteligentného skenovania. S jeho využitím je možné identifikovať a rozpoznať dúhovku oka Iris skenerom a tvár pomocou 2D skenovania, a to v závislosti od okolitých podmienok. Túto kombináciu snímačov môže v novom Galaxy S10 nahradiť omnoho precíznejšia technológia.

Nenechaj si ujsť
Tento dizajn Samsung Galaxy S10 by splnil sny mnohých fanúšikov

Samsung mal totiž v spolupráci s izraelskou spoločnosťou Mantis Vision vyvinúť technológiu 3D skenovania objektov. Túto novinku môže implementovať práve do nadchádzajúcej  vlajkovej lode S-línie. Týmto spôsobom by mohol z jeho výbavy vylúčiť „zastaralé“ skenovanie dúhovky a 2D skenovanie tváre.

Zatiaľ však nie sú tieto informácie oficiálne potvrdené. V prípade, že sa Samsung opäť rozhodne v S10-ke spoliehať na doterajšie biometrické spôsoby zabezpečenia, výrobcovia týchto komponentov sú pripravení rýchlo reagovať a zvýšiť ich produkciu.

Výrobca sa bude držať zaužívaných spôsobov

Mnohí dodávatelia však už mali dostať objednávky pre výrobu súčiastok do Samsungu Galaxy S10, avšak nemusí to platiť aj pre výrobcov skeneru dúhovky oka. Správy z Kórei však hovoria aj o dvoch rôzne veľkých displejoch.

Opäť sa teda môžeme dočkať dvoch veľkostne rozdielnych variantov. Prvým z nich by mal byť menší model s 5,8″ displejom a jeho súrodenec ponesie až 6,3″ obrazovku. Zobrazovacie panely by však mali mať len minimálne rámiky a taktiež dlho očakávaný zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Veľa informácií však nateraz ostáva aj naďalej po rúškom tajomstva a na ich odhalenie si musíme ešte nejaký ten čas počkať. Rozhodne bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa Samsung so svojimi novými vlajkovými loďami vyberie.

Ošiaľ s výrezom obrazovky ešte stále neskončil, no môže to byť práve tento výrobca, ktorý sa mu úplne vyhne. Vo svojich budúcich TOP modeloch totiž môže uplatniť skutočne bezrámikový dizajn a žiadny „notch“ tak u neho nemusí dostať šancu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom