Nová vlajková loď Samsungu je už takmer pripravená na oficiálne predstavenie, ktoré prebehne o pár dní. Ešte predtým sa do éteru stihli dostať sumy, ktoré si výrobca za tento nový prémiový model vypýta. Samsung Galaxy Note 9 príde na trh s mnohými vylepšeniami, ale aj vyššími cenovkami, ktoré predčia očakávania mnohých záujemcov.

Doteraz sa na svetlo sveta stihlo dostať mnoho informácií ohľadom možných inovácií, ktoré do svojho nadchádzajúceho vlajkového modelu Samsung zahrnul. Galaxy Note 9 bude jednoducho jedným z najlepších smartfónov tohto roka, ktorý prinesie špičkovú výbavu, no tej budú odpovedať aj vysoké predajné ceny. Po vzore Apple v minulom roku sa métu 4-ciferných cenoviek chystá prekročiť aj tento kórejský výrobca.

Všetky vylepšenia budú stáť zákazníka ešte viac peňazí

Samsung síce spolu s touto novinkou neprinesie žiadnu dizajnovú revolúciu, no za to vylepšil už tak skvelé špecifikácie minuloročného Galaxy Note 8. Znamená to, že v útrobách tohtoročného modelu, ktorý bude mať debut už 9. augusta, nájdeme ešte výkonnejší hardvér, ku ktorému sa pridajú aj nové kapacity vnútorných pamätí. Podľa všetkého spoločnosť vyradila z hry 64 GB variant. V Samsungu Galaxy Note 9 by sme sa tak mali stretnúť v základe s až 128 GB interným úložiskom. To v najvyššej konfigurácii poskytne až 512 GB pamäte pre osobné súbory.

Ako sa už teraz dá čakať, ceny za tento vlajkový model spoločnosti nebudú vôbec nízke. Výrobca si má za tento kúsok so 128 GB ROM v Indonézii vypýtať približne 805 €. Verzia s 512 GB ROM môže v tejto krajine zákazníka vyjsť na 1 044 €. Ceny v predstihu odhalila tamojšia reklama, kde je k predobjednávke Samsungu Galaxy Note 9 ponúkaný aj 32″ a 40″ televízor Samsung. Spoločnosť však podobnú promo akciu môže uplatniť aj v Európe. K tejto novinke by tak mohli byť ponúkané ako darček napríklad hodinky Galaxy Gear S3.

Zobraziť celú galériu (1)
YouTube/DBS Designing

Nenechaj si ujsť
Unikli reálne snímky Galaxy Note 9 napriek tomu, že Samsung na smartfón umiestnil nálepku „nefotografovať“

U nás by mali byť ceny dokonca ešte vyššie. Podľa predpokladov sa európske ceny dostanú do poriadnych výšin. V Európe tak zákazník za Samsung Galaxy Note 9 so 128 GB ROM môže zaplatiť až 1 029 €, čo je o 30 € viac ako v minulom roku za Galaxy Note 8 v 64 GB verzii. Variant s 512 GB vnútornej pamäte však vyjde až na 1 279 €. Tieto čísla tak už pred predstavením predpovedajú výraznú zmenu v cenovej politike kórejskej spoločnosti. Tá svojím rozhodnutím zrejme fanúšikov nepoteší. Neustále zvyšovanie cien má predsa len svoje hranice a je otázne ako zákazníci na tieto sumy zareagujú.

Bude skutočne hodný svojej cenovky?

Galaxy Note 9 má byť najlepším smartfónom spoločnosti vôbec, ktorý so sebou prinesie nielen lepšie fotoaparáty, ale aj zdokonalené pero S Pen. Tento doplnok dostane niekoľko extra nových funkcií a možností, ktoré majú zahŕňať aj Bluetooth pripojenie. Stylus tejto novinky má byť natoľko prepracovaný, že bude vyžadovať viac energie batérie. Samsung tak mal výrazne zvýšiť kapacitu akumulátora, čo dokazuje aj nová certifikácia. Rovnako sa v tejto novinke dostane na niekoľko nových farebných prevedení, medzi ktorými bude verzia Mystic Black, Engineered Blue a Artisan Copper. Pokiaľ si však zákazníci chcú užiť všetky inovácie v Galaxy Note 9, zdá sa, že si zaň poriadne priplatia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom