Jedným z najočakávanejších smartfónov tohto roka je nový zástupca Note-línie od Samsungu. Kórejský výrobca už čoskoro predstaví nástupcu minuloročnej Note 8-ky, o ktorom sa doteraz dlho špekulovalo. Len pár dní pred predstavením opäť unikli reálne fotografie, kde figuruje Samsung Galaxy Note 9, ktorý taktiež dostane doteraz najviac vylepšené pero S Pen.

Už dlhé týždne sa špekulovalo o pripravovanej vlajkovej lodi Galaxy Note 9, ktorá bude debutovať začiatkom augusta. Po mnohých správach sa však táto novinka napriek zákazu Samsungu ukázala na reálnych fotografiách, ktoré teraz dopĺňajú ďalšie. Snímky potvrdzujú podobu tohto modelu, ktorému však výrobca výrazné dizajnové zmeny nedoprial. Miesto toho sa inžinieri sústredili na vylepšenie hardvéru a funkcií, ktoré ponúkne pero S Pen.

Dizajn sa výrazne nemení, no vylepšení bude neúrekom

Pri prvom pohľade na tieto nové fotografie vidíme, že predná stena Samsungu Galaxy Note 9 ostala takmer nedotknutá a mnohí si ju tak ľahko zmýlia s minuloročným modelom. Navyše je obrazovka na snímke prasknutá, čo potvrdzuje fakt, že ide len o testovací kus. Na displeji je však v Nastaveniach zobrazené sťahovanie novej aktualizácie, ktorá má obsahovať aj bezpečnostný update z 1. augusta. Samsung by tak mal do svojej novej pýchy vložiť ten najaktuálnejší systém so všetkými vylepšeniami.

Nenechaj si ujsť
Unikli reálne snímky Galaxy Note 9 napriek tomu, že Samsung na smartfón umiestnil nálepku „nefotografovať“

Zadná časť smartfónu taktiež neprešla veľkou dizajnovou revolúciou, no naplnili sa doterajšie dohady. Najväčšiu pozornosť si stále priťahuje dvojica objektívov, vedľa ktorej sa nachádza prisvetľovacia LED dióda a snímač tepu srdca.

Snímač odtlačkov prstov sa však tentokrát presunul pod duálny fotoaparát, aby naň tak mohol používateľ pohodlnejšie dosiahnuť. O tom, že ide skutočne o Samsung Galaxy Note 9 svedčí aj modelové označenie SM-N960, pričom model Galaxy Note 8 bol označený ako SM-N950.

Najdokonalejšie pero S Pen doteraz

Aj keď sa Samsung nesústredil na využitie bezrámikového dizajnu, či vysúvacieho mechanizmu fotoaparátov, predsa len na niečom skutočne zapracoval. Tým „niečim“ má byť pero S Pen, ktoré má dostať najvýraznejšie vylepšenia vôbec. Spoločnosť chce tento rok predstaviť hneď dve zariadenia s týmto doplnkom. Okrem Galaxy Note 9 bude tým druhým tablet Galaxy Tab S4. O možnostiach, ktoré by sme mali uvítať v S Pen pre vlajkový smartfón spoločnosti, sa špekulovalo už dlhšie. Teraz nám ich však odhalil firmvér, ktorý bol vytvorený pre stylus do tabletu Galaxy Tab S4. Zdá sa tak, že perá oboch noviniek dostanú podobné, alebo dokonca rovnaké vlastnosti.

Zobraziť celú galériu (2)
Matúš Mitro/FonTech

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 príde aj vo verzii s 512 GB úložiskom. Neujde sa však všetkým

Na tie sa pozreli experti z fóra XDA Developers, ktorí si posvietili na aplikáciu AirCommand 3.0 a odhalili nové funkcie pera S Pen pre Galaxy Note 9. Dočkať by sme sa tak mohli nových možností spojených s bezdrôtovým Bluetooth pripojením. Toto príslušenstvo vlajkovej lode by totiž malo byť schopné na diaľku ovládať svojim tlačidlom prehrávanie a prepínanie hudby.

Ďalšou jeho doménou bude diaľkové ovládanie spúšte fotoaparátu, ktoré príde vhod najmä pri skupinových fotografiách. Samsung však myslel aj na vylepšené možnosti funkcie AirCommand, ktorej teraz pribudnú ďalšie skratky aplikácií.

Novinkou by malo byť tiež odomknutie smartfónu len pomocou pera S Pen. Ako tento proces bude prebiehať ale zatiaľ známe nie je. Používateľ si dlhým podržaním tlačidla stylusu bude môcť otvoriť jeho možnosti, alebo príslušné aplikácie, či dvojitým stlačením otvoriť akcie pera S Pen.

Všetky tieto novinky by sme teda mali nájsť aj v styluse pre tablet Galaxy Tab S4. Prv však uvidíme nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý bude mať oficiálnu premiéru už 9. augusta, kedy odhalí všetky svoje vylepšenia. Medzi ne ale bude patriť aj nový duálny fotoaparát, ktorý pojme tiež variabilnú clonu, s akou sme sa už stretli v modeloch Galaxy S9 a S9+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom