Výdrž batérie smartfónov je aj dnes stále diskutovanou témou a predmetom rôznych výskumov. Malé množstvo energie v akumulátoroch nedokáže napájať ich hardvér príliš dlho, no Samsung sa teraz rozhodol do svojej novej vlajkovej lode priniesť dlho žiadané vylepšenie. Samsung Galaxy Note 9 delí od premiéry len pár týždňov, avšak už teraz je isté, že so sebou prinesie omnoho väčšiu batériu ako jeho predchodca.

Výkonný hardvér, veľká obrazovka a všetky špičkové funkcie smartfónov Note-línie od Samsungu dokážu spotrebovať veľké množstvo energie batérie. Kombinácia vyššej spotreby a menšej kapacity tohto napájacieho zdroja často vyústi do kratšej výdrže, na ktorú sa sťažuje nejeden zákazník. Kórejský výrobca sa však rozhodol tento problém riešiť a jeho ďalšia vlajková loď dostane oveľa viac miliampérhodín.

Certifikácia odhalila dlho žiadaný upgrade

Do oficiálneho predstavenia Samsungu Galaxy Note 9 ostáva ešte trocha času. Doteraz sme sa o tejto očakávanej novinke dozvedali mnoho nových informácií, ktoré nám odhaľovali jej možnú výbavu a dizajn. Prednedávnom sa tiež objavili špekulácie, že Note 9-ka môže dostať veľkú batériu s kapacitou až 4 000 mAh. Po pár dňoch tieto dohady potvrdila certifikácia ANATEL od Národnej telekomunikačnej agentúry v Brazílii.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 odhalil ďalšie detaily. Známe sú tiež vlastnosti, s ktorými príde S-Pen

Tieto dokumenty totiž teraz potvrdili, že nový Samsung Galaxy Note 9 skutočne príde s akumulátorom o veľkosti 4 000 mAh, ktorý tak v porovnaní s minuloročným modelom dostane až o 700 mAh viac energie. Mnohí fanúšikovia smartfónov radu Galaxy Note sa už teraz tešia dlhšej výdrži na jedno nabitie. Batéria síce dostane väčšiu kapacitu, no z tej si môže značnú časť ukrojiť vylepšené pero S Pen, ktoré má dostať podporu pre Bluetooth pripojenie.

Vylepšené funkcie a nové možnosti tohto príslušenstva sa však môžu podpísať pod vyššiu spotrebu batérie. Tá nakoniec nemusí priniesť výrazne dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Všetko to môže u používateľov skončiť vypínaním bezdrôtového Bluetooth pripojenia medzi perom S Pen a Galaxy Note 9. Nateraz je ale skoro predpokladať spotrebu tohto príslušenstva, a tak si musíme na prvé testy pár týždňov počkať.

Premiéra príde onedlho

Samsung Galaxy Note 9 bude odhalený už 9. augusta. Vtedy nám výrobca prezradí všetky jeho vylepšenia, vrátane noviniek určených pre pero S Pen. Tento stylus už odhalil nové možnosti v aplikácii AirCommand 3.0, ktorú „rozobrali“ experti z XDA Developers. Podľa ich zistení môže S Pen dostať obdobné, alebo rovnaké inovácie ako pero pre tablet Galaxy Tab S4. Všetko však bude odhalené o pár týždňov počas oficiálneho debutu Samsungu Galaxy Note 9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom