Samsungu Galaxy Note 8 k nám zavítal v auguste s ikonickým perom S-Pen a so zaujímavými funkciami, ako napríklad živé správy. 

Osobne som veľkým fanúšikom smartfónov a rád s nimi experimentujem. Či už sa jedná o aplikácie, úpravy OS, root a mnoho iného z tejto oblasti. Najlepším zdrojom týchto experimentov je staré známe XDA fórum. Tentoraz moje oči zablúdili smerom k veľmi zaujímavej úprave, ktorú som ihneď vyskúšal.

Galaxy Note 8 priniesol zaujímavé funkcie

Sám som majiteľom Galaxy S8+, a preto som v auguste úpenlivo sledoval, čo prinesie nový phablet z rady Note. Ten predstavil mnoho zaujímavých funkcií, ktoré som majiteľom tak trochu závidel. Jednou s takýchto funkcií sú živé správy. Stačí na klávesnici kliknúť na ikonku srdca a otvorí sa prostredie, kde je možné čokoľvek napísať alebo nakresliť.

Živé správy vyzerajú jednoducho super

Následne je táto kreslená správa uložená ako GIF a môžeš ju odoslať na akúkoľvek platformu, ktorá podporuje GIF súbory až do 15 sekúnd. Táto novinka z radu zaujímavých funkcií však priamo súvisela s ikonickým perom S-Pen. Preto bolo jasné, že tento zaujímavý spôsob, ako posielať správy, do Galaxy S8/S8+ pravdepodobne nikdy nezavíta.

Teraz aj v tvojom Galaxy S8/S8+ aj bez rootu

Senior developer mweinbach prišiel na spôsob, ako dostať funkciu živých správ do Samsungu Galaxy S8/S8+ bez toho, aby bolo potrebné na smartfóne vykonať root. Stačí nainštalovať 3 aplikácie, v ktorých mweinbach vykonal potrebné zmeny. Ak chceš mať živé správy aj ty, riaď sa týmto postupom.

  1. Stiahni nasledujúci ZIP súbor
  2. Následne je potrebné súbor extrahovať

Zobraziť celú galériu (6)
Fontech/Dávid Hrabčák

  • 3. V tomto kroku je potrebné vykonať zmenu nastavenia zabezpečeného spustenia „Nastavenia – Zamknutie a zabezpečenie – Zabezpečené spustenie“. Pokiaľ je zapnuté, vypni ho. Ak je vypnuté, zapni ho. Následne je potrebné telefón reštartovať

Zobraziť celú galériu (6)
Fontech/Dávid Hrabčák

  • 4. Po reštarte je možné nainštalovať všetky aplikácie
  • 5. Teraz je potrebné vykonať zmenu klávesnice v nastaveniach jazyka a vstupu „Nastavenia – Všeobecné spravovanie – Jazyk a vstup – Predvolená klavesnica“ a zmeniť aktuálne predvolenú klávesnicu na „Neurónová klávenica Samsung beta“

Zobraziť celú galériu (6)
Fontech/Dávid Hrabčák

  • 6. Následne stačí otvoriť klávesnicu, kliknúť na ikonku ozubeného kolieska a vybrať ikonku srdca. Následne môžeš posielať živé správy.

Zobraziť celú galériu (6)
Fontech/Dávid Hrabčák

V prípade, že ti nebolo v postupe niečo jasné, k dispozícii je aj video, ktoré nájdeš nižšie. Je však potrebné poznamenať, že takáto úprava neodošle vytvorený GIF priamo, no dokáže ho zdieľať napríklad v Messengeri. Priame odosielanie by však mohlo byť realitou pri aktualizácií systému na Android 7.1.1 alebo rovno na 8.0 Oreo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom