Samsungu Galaxy Note 8 k nám zavítal v auguste s ikonickým perom S-Pen a so zaujímavými funkciami, ako napríklad živé správy. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Osobne som veľkým fanúšikom smartfónov a rád s nimi experimentujem. Či už sa jedná o aplikácie, úpravy OS, root a mnoho iného z tejto oblasti. Najlepším zdrojom týchto experimentov je staré známe XDA fórum. Tentoraz moje oči zablúdili smerom k veľmi zaujímavej úprave, ktorú som ihneď vyskúšal.

Galaxy Note 8 priniesol zaujímavé funkcie

Sám som majiteľom Galaxy S8+, a preto som v auguste úpenlivo sledoval, čo prinesie nový phablet z rady Note. Ten predstavil mnoho zaujímavých funkcií, ktoré som majiteľom tak trochu závidel. Jednou s takýchto funkcií sú živé správy. Stačí na klávesnici kliknúť na ikonku srdca a otvorí sa prostredie, kde je možné čokoľvek napísať alebo nakresliť.

Živé správy vyzerajú jednoducho super

Následne je táto kreslená správa uložená ako GIF a môžeš ju odoslať na akúkoľvek platformu, ktorá podporuje GIF súbory až do 15 sekúnd. Táto novinka z radu zaujímavých funkcií však priamo súvisela s ikonickým perom S-Pen. Preto bolo jasné, že tento zaujímavý spôsob, ako posielať správy, do Galaxy S8/S8+ pravdepodobne nikdy nezavíta.

Teraz aj v tvojom Galaxy S8/S8+ aj bez rootu

Senior developer mweinbach prišiel na spôsob, ako dostať funkciu živých správ do Samsungu Galaxy S8/S8+ bez toho, aby bolo potrebné na smartfóne vykonať root. Stačí nainštalovať 3 aplikácie, v ktorých mweinbach vykonal potrebné zmeny. Ak chceš mať živé správy aj ty, riaď sa týmto postupom.

  1. Stiahni nasledujúci ZIP súbor
  2. Následne je potrebné súbor extrahovať

  • 3. V tomto kroku je potrebné vykonať zmenu nastavenia zabezpečeného spustenia „Nastavenia – Zamknutie a zabezpečenie – Zabezpečené spustenie“. Pokiaľ je zapnuté, vypni ho. Ak je vypnuté, zapni ho. Následne je potrebné telefón reštartovať

  • 4. Po reštarte je možné nainštalovať všetky aplikácie
  • 5. Teraz je potrebné vykonať zmenu klávesnice v nastaveniach jazyka a vstupu „Nastavenia – Všeobecné spravovanie – Jazyk a vstup – Predvolená klavesnica“ a zmeniť aktuálne predvolenú klávesnicu na „Neurónová klávenica Samsung beta“

  • 6. Následne stačí otvoriť klávesnicu, kliknúť na ikonku ozubeného kolieska a vybrať ikonku srdca. Následne môžeš posielať živé správy.

V prípade, že ti nebolo v postupe niečo jasné, k dispozícii je aj video, ktoré nájdeš nižšie. Je však potrebné poznamenať, že takáto úprava neodošle vytvorený GIF priamo, no dokáže ho zdieľať napríklad v Messengeri. Priame odosielanie by však mohlo byť realitou pri aktualizácií systému na Android 7.1.1 alebo rovno na 8.0 Oreo.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.