Výrobcovia zariadení sa pri návrhu konštrukcie snažia dbať na mnohé aspekty, ktoré by mohli ovplyvniť ich hrúbku. Japonské Fujitsu využilo v konštrukcii jedného zo svojich notebookov nezvyčajný ethernetový port, ktorý pripomína origami. Majiteľ jedného takéhoto kúsku sa s ním pochválil na Twitteri a okamžite sa z tohto origami portu stal virálny hit.

V dobách, kedy zo smartfónov mizne 3,5 mm jack a zariadenia sú čoraz tenšie, musia byť mnohé prvky prispôsobené práve hrúbke konštrukcie. Inžinieri spoločnosti Fujitsu sa rozhodli upraviť port pre LAN kábel do netradičnej podoby. S využitím princípu origami sa im podarilo vtesnať ho do tenkej konštrukcie jedného zo svojich notebookov. Tento jedinečný prvok si nemohol nevšimnúť aj jeho nový majiteľ, ktorý sa s ním pochválil na sociálnej sieti Twitter.

Netradičné porty dokážu niekedy naozaj prekvapiť

Vynaliezavosť japonských konštruktérov je teda naozaj obdivuhodná, a to aj napriek tomu, že čoraz viac používateľov notebookov sa spolieha už len na Wi-Fi. Fujitsu ale nie je jediným výrobcom, ktorý svojim zákazníkom ponúka netradične riešený ethernetový port.

Podobné riešenia môžeme nájsť napríklad v niektorom z notebookov spoločnosti Dell či Asus. Tie zmenšili port pre LAN kábel pridaním „klapky“, ktorá musela byť pred pripojením kábla otvorená.

Nenechaj si ujsť
Google zrušil pri nových Pixeloch 3.5 mm jack a na redukciu nasadil šialenú cenu. Našťastie si teraz zobral príklad z Apple

Staršia generácia si však môže zaspomínať aj na rozširujúce PCMCIA karty, ktorých charakteristickým znakom bol taktiež poriadne netradičný port.

Nápady niektorých výrobcov však občas dokážu poriadne strpčiť život, čo dokazuje aj fotografia Daniela Marsha. Ten sa na Twitteri pochválil skutočne zvláštnym portom notebooku, do ktorého bolo potrebné LAN kábel pripájať vertikálne.

Aj keď sú výplody niektorých výrobcov naozaj netradičné a niekedy priam na smiech, môže sa jedného dňa stať, že sa s podobnou výbavou už nestretneme. Wi-Fi je predsa len stále obľúbenejším spôsobom pripojenia k internetu ako dlhý a otravný kábel. Stretol si sa niekedy aj ty s podobným „origami“, alebo nejakým iným netradičným portom? Pochváľ sa fotografiou v komentároch.  

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom