Toľkokrát omieľaná téma – chýbajúci audio jack v nových smartfónoch je opäť na pretrase. Či sa nám to páči, alebo nie, výrobcovia presadzujú tento trend vo svojich zariadeniach čoraz výraznejšie a mnohým z nás tak často zostáva len možnosť použitia redukcie. Práve s týmto príslušenstvom to Google pri predstavení smartfónov Pixel 2/XL poriadne prestrelil.

Spoločnosť totiž na adaptér, pomocou ktorého si môže používateľ pripojiť svoje slúchadlá k smartfónu, nalepila vysokú cenovku. Redukcia sa predávala za cenu 20 €, čo je skutočne priveľa. Je pravdou, že adaptér dostane každý majiteľ Pixel 2 rovno v balení zariadenia, no tento malý kus techniky sa naozaj jednoducho stráca a platiť za oficiálnu náhradu prehnanú cenu sa nikomu nechcelo. No našťastie Google si teraz pri stanovení ceny zobral príklad od Apple.

Bude to za polovicu

Bol to práve Apple, ktorý s nástupom iPhone 7 najviac zviditeľnil trend vynechávania audio jacku v smartfónoch a aj vtedy sa pozornosť prirodzene upriamila na redukcie. No cena za oficiálne príslušenstvo k iPhonom prišla s prijateľnou čiastkou na úrovni 9 €. Google teda svoj adaptér ponúkal za viac ako dvojnásobok. Situácia sa ale zmenila a spoločnosť teraz dorovnáva ponuku Apple. Adaptér z USB typu-C na 3,5 mm audio jack stojí v oficiálnom obchode Google po novom už 9 €. To je oveľa prijateľnejšia cena a správa o zľavnení je aspoň malé potešenie v smartfónovom svete, kde obľúbený audio jack postupne stráca svoje postavenie.

Naše najnovšie video o lacných gadgetoch z Číny:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom