Francúzska automobilka Peugeot vylepšuje budúcoročné modely e-208 a e-2008 po viacerých stránkach. Drobné technické zmeny majú za následok, že pri oboch elektromobiloch sa zvýšil dojazd podľa WLTP o desiatky kilometrov na jedno nabitie, informuje automobilka v tlačovej správe.

Žiaľ, navýšenie dojazdu v prípade elektromobilov značky Peugeot neprichádza len vďaka softvérovej aktualizácii podobne, ako to robí Tesla. To znamená, že súčasní majitelia modelov e-208 a e-2008 sa vylepšenia dojazdu nedočkajú.

Martin Katler / FonTech

Noví záujemci o relatívne dostupné elektromobily určené predovšetkým do mesta sa však môžu tešiť na to, že na jedno nabitie prejdú o desiatky kilometrov viac. Konkrétne pri modeli e-208 sa dojazd podľa WLTP zvýšil o 22 km a auto tak po novom prejde až 362 km a pri modeli e-2008 je navýšenie dojazdu o 25 km na celkových 345 km.

Drobné technické vylepšenia

Za zvýšením dojazdu stojí niekoľko drobných technických vylepšení. Tým prvým je, že automobilka obuje modely pre rok 2022 na nové pneumatiky nižším valivým odporom. Crossover e-2008 bude obutý na 17″ diskoch, menšia e-208 na 16″ kolesách.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Brutálny štýl a dizajn nie je všetko. Peugeot e-2008 trpí na chyby, ktoré niektorí neodpúšťajú

Automobilka ďalej vylepšila prevodový pomer, ktorý zlepšuje spotrebu najmä pri diaľničnom tempe. Poslednou novinkou je vylepšené tepelné čerpadlo so snímačom vlhkosti vzduchu, ktorý je inštalovaný na čelnom skle.

Martin Katler / FonTech

Snímač vlhkosti zlepšuje energetickú efektívnosť vyhrievania, respektíve klimatizovania interiéru. Tento nový prvok má podľa automobilky výrazne zvýšiť dojazd najmä v chladnejšom období.

Reálny dojazd má byť ešte vyšší

Automobilka v závere tlačovej správy uvádza, že navýšenie dojazdu v reálnych podmienkach má byť ešte vyššie ako uvádza cyklus WLTP. V mestskej jazde môžu nové modely e-208 a e-2008 prejsť na jedno nabitie aj o 40 km viac.

NEPREHLIADNI
Slovenský klenot medzi elektromobilmi. Peugeot vyrobil v Trnave už 50-tisíc kusov e-208, odhalil zaujímavé dáta

Modely e-208 a e-2008 prešli už aj testom v našej redakcii. Menší z dvojice zvládol prejsť v chladných podmienkach na jedno nabitie takmer 300 km, pričom profil jazdy zahŕňal okrem mesta aj okresné cesty a diaľnice.

Loading...

Loading…

Aj väčší Peugeot e-2008 pri kombinovanej jazde mesto/okresky v pomere 50/50 zvládol prejsť na jedno nabitie 300 km. Test elektrického crossoveru sme však vykonávali v letných mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú