Slovensko je štátom automobiliek a v počte vyrobených áut na jedného obyvateľa sme svetovým lídrom. Automobilky, ktoré u nás pôsobia, preto vo svojej výrobe dosahujú rôzne významné míľniky a jeden sa aktuálne podarilo dosiahnuť aj v závode Stellantis v Trnave. Peugeot tam totiž dnes vyrobil už 50-tisíci elektromobil e-208, informovala automobilka v tlačovej správe.

Elektromobil Peugeot e-208 je medzi zákazníkmi naozaj populárny. Najlepším dôkazom je práve počet vyrobených kusov, ktorý dnes presiahol 50-tisícovú métu. O jeho kvalitách sme sa presvedčili aj my, Peugeot e-208 sme nedávno testovali a naše dojmy si môžeš prečítať v podrobnej recenzii. V minulom roku bol Peugeot 208 zvolený za Európske Auto roka 2020 a celkovo získal už 24 ocenení, čo znovu dokazuje, že sa jedná o naozaj vydarený model.

Martin Katler / FonTech

NEPREHLIADNI
Elektrické „Made in Slovakia“. Peugeot e-208 je kráľom malých elektromobilov, zaujal v mnohých smeroch (RECENZIA)

Automobilka nám o jubilejnom kuse s poradovým číslom 50 000 prezradila aj niečo viac. Išlo o model vo verzii GT v perleťovej bielej farbe, ktorá bola kombinovaná s čiernou strechou. Tento konkrétny kus už má svojho majiteľa a aktuálne je už pripravený na export do Nemecka, kde bude onedlho brázdiť cesty.

Takmer presne dva roky od spustenia výroby

Jubilejný 50-tisíci kus zišiel z linky takmer presne po dvoch rokoch, čo francúzsky Peugeot vyrobil prvý elektrický Peugeot 208. Z linky zišla 27. marca 2019 a bol to vôbec prvý elektromobil vyrobený v závode v Trnave.

Martin Katler / FonTech

Za dva roky výroby sa tak podarilo nazbierať niekoľko zaujímavých dát o malom mestskom elektromobile. Peugeot e-208 si zákazníci najčastejšie volia v modrej farbe – Blue Vertigo, žltej – Jaune Faro a perleťovo-bielej – Blanc Nacre. Najviac elektrických áut sa vyrobilo pre klientov z Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie. Vyváža sa však aj do exotickejších a severských krajín, stretnúť ho možno na cestách Islandu, Južnej Kórei, Guinei, Švédska, Fínska či Izraela.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP