Po príchode známeho PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) do Google Play sa mnohí fanúšikovia tešili aj na známy Fortnite. Tento titul tvorcovia zatiaľ sprístupnili len pre pár vybraných modelov, pričom budú nasledovať ďalšie, no zo známeho obchodu ho vynechali. Do Google Play sa nanešťastie pre spoločnosť nedostal Fortnite: Battle Royale, na čo sú používatelia upozornení aj vo vyhľadávaní.

Pred pár dňami bol predstavený nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý okrem špičkovej výbavy priniesol aj exkluzívny prístup k jednej z najpopulárnejších „Battle Royale“ hier. Doteraz mnohí hráči čakali Fortnite pre svoje smartfóny, no štúdio Epic Games oznámilo, že v Google Play ho nenájdeme.

Google dal jasne najavo, že v jeho repertoári hier Fortnite nie je

Hru si budú môcť všetci stiahnuť z oficiálnej stránky spoločnosti, kde je ale zatiaľ dostupná pre majiteľov vybraných modelov od Samsungu. Neskôr sa budú pridávať aj ďalšie kúsky od iných výrobcov. V Epic Games týmto krokom pripravili Google o 30 % zisku z predaja, ktorý by si spoločnosť účtovala, ak by sa Fortnite: Battle Royale ocitol v jej virtuálnom obchode s aplikáciami. Tu však túto obľúbenú hru nenájdeme, na čo Google každého upozorní aj pri vyhľadávaní. Po zadaní názvu hry sa objaví poznámka: „Fortnite Battle Royale od vývojára Epic Games, Inc nie je k dispozícii v službe Google Play.

Zobraziť celú galériu (1)
Google Play/Screenshot

Nenechaj si ujsť
Hráči najpopulárnejšej hry súčasnosti, získajú vďaka prichádzajúcej aktualizácii nové možnosti zábavy

Týmto spôsobom sa tak Google snaží ochrániť používateľov, aby neboli oklamaní nejakým falošným titulom, ktorý by mohol obsahovať vírus. Pri stiahnutí Fortnite: Battle Royale priamo zo stránky vývojárskeho štúdia však bude smartfón proti inštalácii takéhoto „.apk“ súboru namietať. V tom prípade je potreba povoliť inštalovanie z neznámych zdrojov, ktoré nájdeš v Nastaveniach smartfónu. Pokiaľ však hra nepochádza priamo zo stránky Epic Games, rozhodne ju neodporúčame inštalovať do svojho zariadenia. Popularitu tohto titulu by totiž mohli využiť mnohí útočníci, aby sa prostredníctvom malvéru dostali k dátam používateľov.

Preto sa ich Google snaží chrániť spomínaným upozornením. Navyše pri zavádzaní tejto poznámky sa spoločnosť preklepla a miesto slovíčka „Royale“ sme sa stretli so slovom „Royal“. Po chvíli však Google túto chybu opravil. Žiaľ, tí, ktorí dúfali, že sa Fortnite: Battle Royale do Google Play dostane, ostali sklamaní a jediným spôsobom ako sa k tomuto titulu dostať je oficiálna stránka Epic Games. Z nej si bude potrebné sťahovať aj nové aktualizácie. Tvorcovia však teraz ešte len pomaly hru sprístupňujú, a tak sa do niektorých smartfónov môže dostať až o pár týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom