Nové hry typu „battle royale“ aktuálne žnú medzi hráčmi obrovský úspech. Po PUBG prišiel na svet Fortnite, ktorý si získal srdcia miliónov hráčov, pričom vývojári možnosti hry neustále vylepšujú. Najnovšia aktualizácia prináša späť do Fortnite obľúbený raketomet, zopár nových zbraní a limitované eventy, s ktorými si všetci užijú ešte viac zábavy.

Už od svojho vydania si Fortnite: Battle Royale drží svojich hráčov neustálym zlepšovaním prostredia a možnosťami hry, ktorá pravidelne dostáva rôzne aktualizácie. Nové vylepšenia prinášajú rôzne skiny postáv, limitované módy, alebo výzvy. Niektoré zmeny boli určené iba pre pobavenie hráčov, no iné zasa významným spôsobom zmenili podstatu hry. Postupom času vývojári priniesli aj niekoľko skvelých noviniek, ktoré zmenili celkové hranie. Hráči si tak mohli vychutnať nové vozidlá, riadené raketomety, ale aj obľúbené jetpacky. Do Fortnite teraz prišli ďalšie zmeny, ktoré hráčov potešili novými možnosťami, zbraňami a obmedzenými výzvami, aby bolo trávenie voľného času pri tejto hre ešte zábavnejšie.

Riadená strela sa vracia späť.

Túto zbraň vývojári pred časom z hry vylúčili kvôli jej silnému poškodeniu, ktoré hráčom príliš uberalo zo života. Mnohí sa však na týchto raketách so svojou postavou aj radi vozili ako na vzdušnom skejtborde. Navádzaný raketomet sa však po aktualizácii vrátil späť do hry, no tentokrát nespôsobuje toľko škody. Hráči si však na ňom môžu stále zalietať.

Obmedzený režim „Fly Explosives“.

S týmto režimom z hry zmiznú všetky neexplozívne zbrane a vrátia sa späť jetpacky. Hráči tak na istý čas nebudú môcť strieľať z raketometu, či hádzať granáty. Tieto špeciálne lietajúce mašiny však udržia hráčov vo vzduchu počas tohto eventu ešte dlhšie, pričom budú palivo spaľovať omnoho pomalšie, než predtým.

„Playground“ mód uľaví hráčom od neustálych bojov.

Nenechaj si ujsť
Vo Fortnite nechávajú hráči vyniknúť svoju kreativitu. Najlepšie stavby, ktoré v hre vytvorili sú veľkolepé

Nová aktualizácia so sebou priniesla aj tento špeciálny mód, počas ktorého môžu hráči zdokonaľovať svoje bojové a stavbárske schopnosti bez toho, aby sa báli o svoj život, teda pokiaľ ich nezabije niektorý z priateľov. V tomto režime je totiž povolené zabíjať aj vlastných spoluhráčov, pričom sa zabitá postava ihneď vráti padákom späť do hry. Hra s týmto módom ponúka hráčom viac odmien, nábojov a zásoby padajú na ostrov počas celého herného kola. To však končí po 55 minútach, kedy sa začne kruh uzatvárať. Pokiaľ hráč zomrie za týmto kruhom, už sa späť do hry v danom kole nevráti.

Nové výzvy.

Fortnite: Battle Royale prináša hráčom počas 5. sezóny vo svojom 4. týždni aj nové výzvy, s ktorými bude hranie ešte zábavnejšie. Tu je všetko, čo môžu teraz hráči začať plniť.

Dobrovoľné výzvy: 

  • Konštruovanie budov (250)
  • Skákanie cez horiace obruče s nákupným košíkom alebo ATK (5)
  • Eliminácia súperov v Dust Divot (5) (Zložité)

„Battle Pass“ výzvy: 

  • Poškodenie súpera streľbou zo sniper pušky (500)
  • Hľadanie truhiel vo Flush Factory (7)
  • Hľadanie medzi čerpacou stanicou, futbalovým ihriskom a  Stunt Mountain (1) (Zložité)
  • Eliminácia pištoľami (3) (Zložité)
Vývojári oslavujú prvé výročie hry naozaj svojsky. Do Fortnite tak pridali špeciálne eventy, kozmetické úpravy a dekorácie, ktoré hráči uvidia aj na ikonickom autobuse.

Nové narodeninové výzvy pre hráčov: 

  • Odohrať 14 kôl
  • Spôsobiť hráčom tisícové poškodenie života
  • Tancovanie pred 10 rôznymi narodeninovými tortami

Narodeninová torta.

Nenechaj si ujsť
Prvý svetový pohár vo Fortnite uvidíme už v budúcom roku. Odmeny sú astronomické

Do hry boli pridané aj kúsky torty, ktoré slúžia ako posilnenie pre hráčov. Každý kúsok postave pridá +5 bodov života a +5 bodov pre ochranný štít.

Nová zbraň „Compact SMG“.

Minulý týždeň sa hráči dočkali aj novej kompaktnej zbrane, ktorá dokáže protivníkovi zobrať 23 až 24 bodov života a strieľa tak rýchlo ako samopal. Všetky nové vylepšenia majú hre napomôcť, aby si srdcia hráčov získala ešte viac. Vývojári sa tak neustále snažia všetkých prekvapovať a už čoskoro sa môžeme dočkať ďalších nových úprav, či špeciálnych módov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom