Consumer Electronics Show označovaná aj ako CES predstavuje každoročnú výstavu, na ktorej dochádza k predstaveniu najnovších produktov a technológií v oblasti priemyslu a spotrebnej elektroniky. Tohtoročné CES 2019 sa koná práve v týchto dňoch v Las Vegas a záver prvého dňa skončil čerešničkou na torte.

Diváci tlieskali už pri predstavení nového Samsung televízora s uhlopriečkou 75-palcov, rozlíšením 4K a panelom vyrobeným MicroLED technológiou. Dychberúci moment však na veľtrhu nastal až v momente, keď juhokórejskí vývojári predstavili prvý rolovateľný televízor svojho druhu.

Predstavená budúcnosť

Jedná sa o televízor s názvom LG Signature OLED TV R, ktorý ponúka OLED panel s uhlopriečkou 65-palcov a 4K rozlíšením. Panel stojí na štýlovej základni, ktorá je vyrobená z hliníka a na prvý dojem vyzerá ako luxusný kus nábytku. V skutočnosti však ide o stojan, do ktorého sa skryje aj samotný televízor a po zrolovaní OLED panela sa zo základne stane veľký bezdrôtový reproduktor.

LG Signature OLED TV R ďalej disponuje hneď tromi režimami. Už posledné písmeno v názve R naznačuje, že sa jedná o akúsi revolúciu a redefinovanie priestoru, čím sa v tejto sfére ukazuje jasná budúcnosť toho, akým smerom sa bude technológia uberať.

Pri prvom (Full View), teda štandardnom režime režime dôjde k vytiahnutiu celého OLED panela. V druhom režime (Line View) je možné vidieť len určitú časť obrazovky, na ktorej sa zobrazujú viaceré informácie, akými sú napríklad hodiny, hudobný prehrávač či prvky na ovládanie inteligentnej domácnosti. Posledný režim predstavuje obrazovku, ktorá je schovaná v stojane za približne 10 sekúnd.

Ďalšou skvelou správou je aj podpora Dolby Atmos s 4.2.ch audio systémom a jeho výkonom 100 W. Viacerých používateľov poteší aj čoraz viac používaný Apple HomeKit či AirPlay 2, vďaka čomu si z Apple zariadení budeš môcť pustiť všetko, na čo si len pomyslíš.

Azda jedinou zlou správou je v tomto prípade samozrejme cena, ktorá nebude vôbec nízka. Oficiálna suma zatiaľ nebola stanovená, no odhaduje sa na približne 8 až 15 000 €. Prvé spustenie predaja by malo odštartovať už začiatkom jari, a latka v oblasti televízorov pre rok 2019 bude nastavená poriadne vysoko.

Klasické LG OLED TV sú vychýrené svojou tenkou konštrukciou a nízkou hmotnosťou, ale nezaostávajú ani kvalitou, neskutočným kontrastom, sýtosťou farieb a dokonalou čiernou. Týmito vlastnosťami sú oproti LED TV, s horším farebným podaním a nevýraznou čiernou, určite v popredí. A teraz sa k týmto špikovým vlastnostiam OLED televízorov prida aj rolovateľná obazovka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú