Po nedávnom pohľade na dizajnové návrhy očakávanej vlajkovej lode od Samsungu sa tá ukázala na ďalších renderoch. Tie už ale majú podľa všetkého zobrazovať jej finálny dizajn. Známy leakster presviedča fanúšikov Samsungu, že pripravovaný Galaxy Note 9 má na jeho renderoch podobu, akú uvidíme aj počas augustovej premiéry.

Pri návrhu počítačového 3D modelu sa mal leakster, ktorý je na Twitteri známy ako @OnLeaks, spojiť s portálom 91Mobiles. Model z CAD systému však má predstavovať finálnu podobu Samsungu Galaxy Note 9. Ten by sa ale od aktuálnej Note 8-ky príliš líšiť nemal.

Minimálne úpravy nenarušia známy dizajn

Viditeľné zmeny by mali nastať u tenšieho spodného a horného rámiku 6,3″ AMOLED obrazovky, no okraje smartfónu by mali ostať nezmenené. V spodnej časti tak opäť nájdeme jeden reproduktor, USB-C port, ikonické pero S Pen, no nezabudlo sa ani na milovaný 3,5 mm audio jack. Výrazné úpravy sa však nedotkli ani zadnej steny smartfónu, kde bude dvojica fotoaparátov opäť umiestnená horizontálne. Vedľa nich už ale nenájdeme snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť priamo pod objektívmi.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 môže dostať do výbavy prvok, aký bežne v smartfónoch zatiaľ nestretávame

Samsung môže využiť v novom modeli Galaxy Note 9 fotoaparát, s akým sme sa stretli u posledných zástupcov S-línie. K dokonalým záberom by tak mala svojim podielom prispieť práve variabilná clona jedného z objektívov fotoaparátu. Svoje kvality však táto očakávaná vlajková loď ukáže aj po výkonovej stránke, kde vynikne procesor Snapdragon 845 a Exynos 9810. Prvý z dvojice si ale užijú zrejme len zákazníci v USA. Zlepšenia by mali nastať aj vo výdrži batérie, ktorej pribudne energia na celkových 3 850 mAh.

V základe by si mal Samsung Galaxy Note 9 zachovať aj podobné rozmery ako jeho starší súrodenec. Konštrukcia by tak podľa renderov mala mať výšku 161,9 mm, šírku 76,3 mm a hrúbku 8,8 mm. Od výrobcu ale zatiaľ neprichádzajú zatiaľ žiadne oficiálne informácie. Na bližšie detaily, ktorými bude Galaxy Note 9 disponovať, si musíme počkať do oficiálneho predstavenia. Premiéra by mala prebehnúť už 9. augusta, čím chce Samsung získať strategickú výhodu pred jeho najväčším konkurentom z Kalifornie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom