Už dlho sa v smartfónovom priemysle hovorilo o snímači odtlačkov prstov v displeji, ktorý má byť inovatívnejším spôsobom biometrického zabezpečenia. Spomedzi všetkých výrobcov ho však ako prvé do svojho modelu implementovalo čínske Vivo a po ňom aj Huawei. Na vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji by mohol čoskoro staviť aj kórejský Samsung, ktorý si už stihol vybaviť vlastný patent.

Všetky modely z radu Galaxy Note ponúkali používateľom svojho času ten najlepší hardvér a možnosti, aké boli dopriate iba prémiovým smartfónom. V rovnakom duchu sa bude niesť aj ôsmy zástupca tejto línie, ktorý bude debutovať už koncom leta. Samsung mu s určitosťou dopraje špičkové komponenty, ku ktorým by teraz mohol pribudnúť aj dlho očakávaný snímač odtlačkov v displeji.

Stále sa ešte toho môže mnoho zmeniť

S touto výbavou mal však v minulosti prísť už model S8, či neskôr Samsung Galaxy Note 8 a nová S9-ka. Takéto špekulácie sa v tom čase ale nepotvrdili a používatelia si tak na vstavaný snímač odtlačkov v displeji museli ešte počkať. S príchodom modelu Galaxy Note 9 sa však môže čakanie skončiť, čomu nasvedčuje aj nový patent spoločnosti. V ňom Samsung prezrádza, ako by mal tento prvok umiestnený v dolnej časti displeja v jeho podaní fungovať. Po priložení prstu sa obrazovka pod ním automaticky rozsvieti, aby mohol tento senzor overiť identitu pomocou odtlačku. Zatiaľ ale špekulácie o tom, že by sa táto výbava dostala do Samsungu Galaxy Note 9, neboli potvrdené.

Nenechaj si ujsť
Samsung s polročným predstihom dokončil technológiu, ktorá môže výrazne pohnúť trhom

Pokiaľ by výrobca nestihol tento prvok vložiť do tohto modelu, ocitnúť sa neskôr môže až v modeli Galaxy S10. Bližšie informácie o novom zástupcovi Note-línie sa však budeme dozvedať už v priebehu júla, kedy sa na svetlo sveta dostanú rôzne uniknuté správy. Už teraz je ale jasné, že budeme mať dočinenia s jedným z najlepších smartfónov tohto roka. Kórejská spoločnosť by predsa svojich fanúšikov nechcela sklamať, a tak sa rozhodne posnaží, aby nová Note 9-ka splnila ich priania. Tešiť sa už teraz môžeme na procesory Snapdragon 845 a Exynos 9810, no prvým čipom bude vybavená len verzia predávaná v USA.

S oboma modelmi ale bude kooperovať veľká RAM-ka, ktorej kapacita bude minimálne rovnaká ako v minulom roku, teda 6 GB. Kombinácia výkonného hardvéru prinesie aj poriadnu dávku výkonu, ktorý Galaxy Note 9 už stihol predbežne odhaliť v benchmarku GeekBench. Top model Samsungu by však mal priniesť ešte kvalitnejší displej a na zadnej stene aj dvojicu fotoaparátov, ktoré by mohli dostať možnosti, s akými sme sa stretli v modeloch Galaxy S9 a S9+. Zároveň by mala narásť aj kapacita batérie a samozrejmosťou už bude najnovší operačný systém Android 8.1 Oreo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú