Od najočakávanejších vlajkových lodí z dielne Apple a Samsungu nás delia ešte mesiace, no ani to nezabráni úniku informácií. Kórejský výrobca chce podľa všetkého predstaviť svoju novú pýchu Note-línie ešte o čosi skôr ako v minulom roku. Samsung musel kvôli malým dizajnovým zmenám premiéru modelu Galaxy Note 9 o pár dní odložiť a miesto júla ho tak zrejme uvidíme začiatkom augusta.

Napriek malému oneskoreniu príde Samsung Galaxy Note 9 na svet skôr ako minuloročná Note 8-ka, ktorá mala debut 23. augusta. Kórejský výrobca by tak získal strategickú výhodu oproti svoju najväčšiemu rivalovi. V minulom roku sa vlajková loď Galaxy Note 8 po premiére dostala do predaja až počas septembra. Vtedy už ale Apple stihol ukázať svoje nové iPhony, čo mohlo potencionálnych zákazníkov odradiť od kúpy kórejského smartfónu.

Skorá premiéra nahrá Samsungu do kariet

Tentokrát však Samsung nechce nechať nič na náhodu a Galaxy Note 9 ukáže ešte o 2 týždne skôr. Prvotné informácie hovorili dokonca o júlovej premiére tejto novinky, no aktuálne správy portálu Bloomberg naznačujú, že sa táto udalosť odloží na 9. augusta. Za všetko vraj môžu dizajnové úpravy na poslednú chvíľu. Ani to by ale nemalo ohroziť skorý príchod Note 9-ky na trh. Spoločnosť už v minulosti zvykla svoje vlajkové lode predstavovať práve uprostred leta a tentokrát sa tak môže vrátiť k predošlým plánom z rokov minulých.

Nenechaj si ujsť
Nové rendery nám ponúkajú najkrajší pohľad na očakávaný Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 bude v sebe niesť špičkový hardvér, spomedzi ktorého vynikne duálny fotoaparát. Jeden z objektívov by totiž mohol dostať variabilnú clonu po vzore Samsungu Galaxy S9/S9+. V tejto očakávanej novinke samozrejme nebude chýbať ani výkonný procesor, ktorým bude pre Spojené štáty Snapdragon 845. Zvyšné trhy si budú môcť vychutnať Exynos 9810.

Zobraziť celú galériu (0)
XEETECHCARE/YouTube

Oba čipy budú pracovať v kombinácii s veľkou operačnou RAM pamäťou, ktorej kapacita dosiahne až 6 GB. Svoju výpočtovú silu ukázala táto očakávaná novinka predbežne aj v teste GeekBench. Pokiaľ kórejský gigant dodrží svoje plány, jeho najnovšiu vlajkovú loď by sme tak mohli uzrieť už začiatkom augusta. Spustenie predaja môže byť potom otázkou iba niekoľkých týždňov, čím by Samsung predbehol svojho najväčšieho konkurenta.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom