Francúzska herná spoločnosť Ubisoft počas svojej konferencie Ubisoft Forward odhalila množstvo noviniek o svojich herných značkách. Večeru podľa očakávania dominoval predovšetkým Assassin’s Creed Valhalla s odhaleným dátumom vydania a novým trailerom, množstvo noviniek sme sa dozvedeli aj o novom prírastku do populárnej série Far Cry.

Assassin’s Creed Valhalla

Jednou z najočakávanejších hier bol pre mnohých ďalší prídavok do rodiny Assassin’s Creed, ktorý sa tentokrát bude odohrávať v 9. storočí a stredovekom Anglicku, sužovanom nájazdmi Vikingov.

Už pred eventom sme o Assassin’s Creed Valhalla vedeli množstvo informácií (všetko podstatné nájdeš v samostatnej téme), prezentácia oficiálne odhalila aj dátum vydania, ktorý bol stanovený na 17. novembra.

Vývojári priblížili svet, v ktorom sa bude nový diel populárnej série odohrávať, prisľúbili vernosť histórii v oblasti zvykov a správania skutočných Vikingov. Valhalla má ponúknuť brutálne súbojové strety, vylepšovanie domovskej dedinky, z ktorej bude hráč so svojou družinou podnikať nájazdy na anglický vidiek.

Novinkou bude možnosť uzatvárať spojenectvá, Ubisoft v hre sľubuje najväčšie množstvo typov nepriateľov, aký kedy predstavil. Pri súbojoch bude zároveň možné využívať okolité prostredie, rôzne kombinácie zbraní a to vrátane dvoch štítov.

Dôraz bude kladený aj na tiché zakrádanie a zabíjanie, vracia sa ukrývanie v dave. Samozrejmosťou je aj lovenie divej zvery a bohaté možnosti úpravy vybavenia hlavnej postavy.

Nový trailer predstavil aj masívne bitky založené na obliehaní anglických pevností. Ide o obdobu vojenských stretov predstavených v predchádzajúcom diely Odyssey, tentokrát sa však bude obliehať a rabovať.

Far Cry 6

Pár dní dozadu sme ťa informovali o tom, že hlavného záporáka v šiestej časti populárnej hernej sérii Far Cry si zahrá hviezda Breaking Bad, herec Giancarlo Esposito.

Ubisoft informáciu (aj vďaka leaknutým informáciám) oficiálne potvrdil, známy herec si v hre zahrá hlavného antagonistu Antona Castilla, prezidenta fiktívnej juhoamerickej krajiny Yara.

Prvý oficiálny trailer ku hre neodhalil prakticky nič z hrateľnosti, priblížil nám predovšetkým zasadenie a nestabilnú politickú situáciu spojenú s masívnymi protestami a nepokojmi v krajine.

Hráč sa ujme postavy menom Yaran Dani Rojas, člena partizánskej skupiny bojujúcej za nezávislosť a zvrhnutie diktátora. Zvedavý sme aj na postavu Castillovho syna Diega, ktorý by podľa špekulácii mohol byť detskou verziou legendárneho záporáka Vaasa Montenegra z Far Cry 3.

Po nevýraznom piatom diele a kritizovanom pokračovaní New Dawn sa zdá, že Far Cry 6 má našliapnuté správnym smerom, Ubisoft je však majster recyklácie a silný antagonista zďaleka nie je zárukou úspechu.

Prvý trailer zároveň odkryl oficiálny dátum vydania, ktorý bol stanovený na 18. februára 2021Gamespot avizuje, že pri zakúpení PS4 verzie bude hráčom bezplatne odomknutá aj verzia pre PS5, rovnaká podpora sa očakáva aj pri Xbox verzii hry, ktorá by mala disponovať funkciou Smart Delivery.

Hyper Scape

O slovo sa prihlásil aj vôbec prvý battle-royal titul Hyper Scape, ktorý sa od 2. júla nachádza v štádiu uzavretého testovania. Ten nám predstavil príbeh stojaci za hrou odohrávajúcou sa v roku 2054.

Hra sa odohráva vo virtuálnej realite a meste Neo Arcadia. Bojovať sa bude ako v exteriéroch, tak vo vnútri budov. Hráči sa pomocou špeciálnych vlastností budú môcť napríklad teleportovať, na výber však bude pestrá paleta vlastností aj zbraní.

Vlastnosti herného sveta sa budú každých pár minút meniť, pričom nové podmienky si odhlasujú samotní hráči. Môže ísť napríklad o zbavenie sveta gravitácie, čo hráčov uvedie do takmer beztiažového stavu.

Vývojári pri jednotlivých postavách sľubujú veľký dôraz na detail a jedinečný príbeh za každou z nich. Na výber samozrejme bude množstvo rôznych outfitov, ktoré sa budú každú sezónu obmieňať.

Potvrdené zároveň bolo, že Hyper Scape vstupuje do otvoreného beta testovania, ktoré bude dostupné pre PC verziu hry.

Watch Dogs: Legion

Množstva nových informácií sme sa dočkali aj novom diely relatívne mladej hernej série Watch Dogs, ktorá bude na jeseň obohatená o nový diel s názvom Legion. Ten krátkym nezávislým filmom odštartoval Ubisoft Forward, na konci sa k nemu v krátkosti vyjadril aj jeden z vývojárov.

Hrateľné budú takmer všetky postavy, s ktorými sa hráč stretne. Hráč im bude môcť pomôcť s problémami, následne sa pridajú k hnutiu odboja. Každá postava má unikátne vlastnosti, hráč si pred začatím misie bude môcť vybrať, za koho ju chce absolvovať.

Každá misia tak bude mať rôzne cesty postupu. Či už to bude použitie hrubej sily a zbraní, sofistikovanejší prístup použitím hackovania, hráč dokonca bude môcť naverbovať aj členov polície, ktorí významne uľahčujú napredovanie v niektorých úrovniach.

Ukázané boli niektoré zo zbraní, obrý dron slúžiaci na prepravu, tiché zabíjanie aj priame strety s nepriateľom ponúkajúce množstvo brutálnych finišerov. Silný dôraz bude kladený na úpravu postáv, ich vývoj a spravovanie unikátnych vlastností.

Wach Dogs: Legion vychádza 29. októbra na PC, PS4 a Xbox One a na ďalšiu generáciu konzol. Phil Spencer v krátkom vstupe potvrdil, že hra bude podporovať funkciu Smart Delivery.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom