Francúzska herná spoločnosť Ubisoft má síce s multiplayerovými titulmi bohaté skúsenosti, jeden z najpopulárnejších žánrov súčasnosti, battle royale, však doposiaľ akosi opomínala. To sa má podľa uniknutých informácií čoskoro zmeniť, informuje Essentially Sports.

Ubisoft má podľa únikov na sociálnych sieťach pracovať na novej akčnej hre z univerza Battle Royale. Novinka nesie názov Hyper Scape a má ísť o rýchlu akciu z pohľadu prvej osoby. Oficiálne ohlásenie má podľa uniknutých informácií prísť už vo štvrtok 2. júla, pričom hra sa má o pár dní neskôr, konkrétne 6. júla, dočkať otvorenej beta verzie.

Finálna verzia hry určená pre PC by podľa Polygon mohla byť vydaná už 12. júla, nasledovať by malo vydanie na konzoly, na ktoré by sa Hyper Scape mal dostať neskôr počas roka. Konzolová verzia hry by mala zároveň podporovať funkciu cross-play,  v arénach teda budú spoločne súťažiť hráči bez ohľadu na typ platformy.

Prečítaj si aj
Predstavili bezplatné hry pre PS4 na júl. Sony vytiahlo špičkové kúsky, má aj jedno prekvapenie

Novinka by mala vyjsť bezplatne vo formáte free-to-play, predpokladá sa, že bude obsahovať  mikrotransakcie. O zasadení zatiaľ vieme len to, že Hyper Space by sa mal odohrávať v budúcnosti a má ísť o dynamickú Battle Royale akciu z pohľadu prvej osoby.

Hyper Space má zároveň klásť silný dôraz na integráciu so streamovacou platformou Twitch. Chat na Twitchi by mal mať priamy vplyv na eventy v hre, odmeňovaní majú byť nielen streameri za predaj tzv. Twitch Bits, ale tiež samotní diváci, ktorí majú možnosť získavať za sledovanie skúsenosti v hre.

Ak sa uniknuté informácie ukážu ako pravdivé, Hyper Space bude vôbec prvou hrou spoločnosti v populárnom žánri Battle Royale. Ten momentálne predstavuje zlatú baňu v hernom priemysle, len za minulý rok dokázal nekorunovaný kráľ žánru, Fortnite, tvorcom z Epic Games zarobiť takmer 2 miliardy dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom