Rivalitu medzi Apple a Samsungom pociťujú používatelia už dlho, pričom z roka na rok je tento súboj stále zaujímavejší. Gigant z Cupertina tentokrát proti kórejskému protivníkovi vytiahol ťažký kaliber v podobe iPhonu X s radom inovácií. Bola snaha Apple dostatočná, aby jeho výročný model vyhral rýchlostný súboj nad najnovším kúskom z línie Galaxy Note?

Každý z týchto dvoch výrobcov vybavil svoje vlajkové lode tým najlepším, čo má aktuálne k dispozícii. Badateľné rozdiely po stránke hardvéru nás už presvedčili, že procesor A11 Bionic nemá v tomto segmente dostatočnú konkurenciu. Samsung však Galaxy Note 8 vybavil hneď dvojicou procesorov. Zákazníci v USA si môžu vychutnať Snapdragon 835, ktorým je vybavený aj model súperiaci proti iPhonu X. Zvyšok zákazníkov v iných krajinách sa však stretáva s procesorom Exynos 8895. Výkonovú stránku oboch modelov ovplyvňuje aj veľkosť operačnej pamäte RAM, ktorá dosahuje kapacitu 3 GB pri iPhone X, no v prípade Samsungu je dvojnásobne väčšia.

Súboj titanov

Plný potenciál oboch smartfónov bol otestovaný v rýchlostnom teste. Ako sme zvyknutí, aj v tomto prípade boli simultánne otvárané jednoduchšie, ale aj náročnejšie aplikácie. Po 17 otvorených aplikáciách sa víťazom so značným náskokom stáva iPhone X, ktorý svojho súpera predbehol o pekných pár sekúnd. Avšak sila Samsungu Galaxy Note 8 sa ukázala pri synchronizovanom otváraní vybraných aplikácií, kde až na pár výnimiek dokázal s prehľadom zvíťaziť. Karta sa však obrátila pri benchmarkoch, v ktorých jednoznačne dominuje výročný iPhone X.

Čísla ale nie sú všetko, čo môže používateľ pocítiť najmä v reálnych podmienkach. Výročný model Apple spôsobil medzi fanúšikmi ohromné nadšenie, no napriek tomu má výrobca na ňom ešte čo vylepšovať.

Nenechaj si ujsť
Toto nečakal nikto. iPhone 8 Plus je aj napriek najvýkonnejšiemu procesoru na trhu pomalší ako jeho najväčší konkurent

Záver testovania prezrádza ako kvalitne je spracované rozpoznávanie tváre v oboch zariadeniach. Apple sa pri predstavení pýšil svojou funkciou Face ID, no bola rýchlejšia ako technológia od Samsungu? Výsledok si môžeš pozrieť v priloženom videu, ktoré ti odhalí celý priebeh tohto jedinečného súboja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom